eur:
411.1
usd:
395.19
bux:
79283.92
2024. november 22. péntek Cecília

Meglepő fordulat a CEU-ügyben: egymásnak üzenget a Fidesz és uniós pártcsaládja

Több, egyébként „jó szándékú és Magyarországgal szimpatizáló” közéleti szereplő valótlan tényeken alapuló nyilatkozatokat tett a Soros-egyetem ügyében - erre hívta fel Orbán Viktor miniszterelnök az Európai Néppárt frakcióvezetőjének figyelmét. A kormányfő levelében arra kérte Manfred Webert, hogy kellő körültekintéssel járjon el az ügyben - tudta meg az origo. A néppárti politikus előzőleg a Twitteren tette közzé véleményét, miszerint az Európai Bizottságnak meg kell vizsgálnia a magyar felsőoktatási törvény módosítását.

Weber uniós vizsgálatot kér

Az Európai Bizottságnak meg kell vizsgálnia a magyar felsőoktatási törvény módosítását;

független, komoly értékelésre van szükség pártpolitikai viták helyett - közölte szerdán Manfred Weber, a Fideszt is a soraiban tudó Európai Néppárt (EPP) európai parlamenti frakcióvezetője a Twitteren.

A német politikus azt írta: az EPP-frakció elvárja, hogy a magyar kormány eleget tegyen a bizottság majdani értékelésében foglaltaknak.

"A gondolat- és a szólásszabadság, illetve a kutatás szabadsága lényeges elemei az európai identitásnak, a néppárti képviselőcsoport ezeket bármi áron meg fogja védeni"

- hangsúlyozta Weber a közösségi oldalon közzétett bejegyzésében.

Meglepő fordulat a CEU-ügyben: egymásnak üzenget a Fidesz és uniós pártcsaládja

Orbán szerint megvezették Brüsszelt

Az origo értesülése szerint levélben fordult Orbán Viktor miniszterelnök Manfred Weberhez, az Európai Néppárt (EPP) frakcióvezetőjéhez. A kormányfő azért írt a Fidesz európai parlamenti pártcsaládját vezető politikusnak, mert

arról értesült, hogy Webert lobbisták keresték meg a magyarországi Soros-egyetem ügyében.

A miniszterelnök felhívta a frakcióvezető figyelmét arra, hogy a napokban több, egyébként „jó szándékú és Magyarországgal szimpatizáló” közéleti szereplő valótlan tényeken alapuló nyilatkozatokat tett, mégpedig

Soros Györgyhöz tartozó szervezetek, illetve származó információk alapján. 

„A valótlanságok között szerepel, hogy Magyarországon a kormány egyetemet zárna be, és tanszabadságot sértően akarna beavatkozni bármely felsőoktatási intézmény működésébe.”

Orbán azt kérte Webertől, hogy kellő körültekintéssel járjon el ebben az ügyben – erősítette meg információinkat Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!

Címlapról ajánljuk
Téli gumi nélkül most senki ne induljon útnak Budapesten!
Berontott a hó

Téli gumi nélkül most senki ne induljon útnak Budapesten!

Ahogy a meteorológia előre jelezte, éjjel leesett az első hó Budapesten. A takarítási munkálatokkal kapcsolatban az InfoRádió Varga Csabát, a BKM FKF Köztisztasági Divízió főigazgatóját kérdezte.

Orbán Viktor: mi nem a háborút akarjuk megnyerni, hanem a békét

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Döntött a kormány a különadókról – Mit jelent ez a Mol számára?

Döntött a kormány a különadókról – Mit jelent ez a Mol számára?

Sok Mol-befektető által várt (és talán rettegett) nap jött el tegnap, döntött ugyanis a kormány a 2025-ben is érvényben maradó különadók ügyében. Egyebek mellett döntés született a Brent-Ural különbözetre kivetett különadóról, az árbevétel-arányos adótételről és az extra bányajáradékról is, cikkünkben megnézzük, hogy összességében mennyire számítanak meglepőnek a kormány döntései, illetve azt is, hogy mit jelent mindez a Mol számára.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×