eur:
392.6
usd:
362.16
bux:
72132.83
2024. július 8. hétfő Ellák
A digitalizáció mindent felforgat - szemléletváltás kell az iskolában

A digitalizáció mindent felforgat - szemléletváltás kell az iskolában

Eltérően hat a digitalizáció a diákokra és a pedagógusokra, ami miatt a fiatalok több időt töltenek az online, az idősek pedig az offline világban. A kettőnek azonban van közös halmaza, és tudatosan a hasznunkra lehet fordítani ezeket az adottságokat – hangsúlyozta a témában tartott előadása után Tari Annamária pszichológus.

„A 21. századi pedagógus az online térben maga is átél élményeket, tájékozódik,

újabb és újabb portálokat, közösségi médiafelületeket ismer meg, és főképp nem utálja azt. A digitális generáció tagjai pedig átlagosan napi több órát tartózkodnak az online térben” - vázolta Tari Annamária.

A pszichológus úgy látja, hogy az információs korban egy X-generációs felnőtt töredék időt tölt az online térben ahhoz képest, hogy egy középiskolás vagy egy általános iskola felső tagozatos diák mennyi időt tölt ott.

Tari Annamária összességében úgy látja, hogy van metszet, közös halmaz.

„A jó az, ha mindkét csoport elfogadja a másik életformáját,

azt, hogy másképp kommunikálnak, de tudják, hogy mindkét csoport jót akar” - hangsúlyozta a pszichológus.

„A legnagyobb kihívást az információs korban az jelenti, hogy az X és a baby boomer-generáció – aki már bőven felnőtt volt, amikor elkezdődött az információs kor – kommunikáció alakítson ki az Y, Z és Alfa-generációval, akik már viszont élettérként kezelik az online felületeket” - fogalmazott Tari Annamária.

A digitalizáció mindent felforgat - szemléletváltás kell az iskolában

A pszichológus úgy véli, hogy az a fajta régi aszimmetrikus helyzet, amiben a tanár-diák viszony egy tekintélytiszteletet megkívánó, domináns-alárendelt pozíciót megkívánó szituáció volt, egy kicsit már a múlté.

„Az aszimmetrikus viszony megmaradt, de a szakirodalom általában azt ajánlja, hogy

a gyerekeket egy kicsit partneribb viszonyban többféle érdekes helyzetbe bevonjuk,

és hagyjuk, hogy az aktivitásuk meginduljon. Ehhez azonban attitűd- és szemléletváltás is kell” - fogalmazott a pszichológus.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló hírekről, vagy elmondaná a véleményét, lájkolja az InfoRádió Facebook-oldalát!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.08. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Elmaradt a szélsőjobboldali áttörés, de igazán kaotikus forgatókönyv valósult meg – Mi lesz most Franciaországban?

Elmaradt a szélsőjobboldali áttörés, de igazán kaotikus forgatókönyv valósult meg – Mi lesz most Franciaországban?

Meglepetésszerű eredmény született a magas részvétellel lezajlott francia nemzetgyűlési választások második fordulójában. Bár szinte minden felmérés a Marine Le Pen-féle Nemzeti Tömörülés győzelmét jósolta, az exit pollok szerint a baloldali pártok összefogása, az Új Népfront szerezte meg a legtöbb mandátumot, második helyre pedig az Emmanuel Macron elnök mögötti centrista Együtt formáció futott be. Úgy néz ki, a „republikánus front”, vagyis a baloldali és centrista jelöltek egymás javára történő visszalépése működött, és ezzel sokadszorra sikerült megakadályozni a szélsőjobboldal győzelmét. Az exit pollok alapján becsülhető erőviszonyok ugyanakkor azt mutatják, az abszolút többség senkinek nem lesz meg, ami bizonytalan helyzetet idézhet elő Franciaországban.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×