eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília

Az olimpia volt a téma a parlamentben is

Az olimpiai pályázat visszavonása volt az Országgyűlés napirend előtti felszólalásainak legfontosabb témája.

Tóth Bertalan, az MSZP frakcióvezetője gyávának nevezte a miniszterelnököt és a Fidesz-kormányt azt követően, hogy Orbán Viktor a főpolgármesterrel úgy döntött, a Momentum mozgalom népszavazási aláírásgyűjtése nyomán visszavonja az 2024-es budapesti olimpiai pályázatot. Eztán a politikus támogatta a Lehet Más a Politika kezdeményezését, hogy népszavazás döntsön a paksi bővítésről.

Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára viszont úgy vélte, hogy a szocialisták - kormányzásuk után - inkább bocsánatkéréssel tartoznak a választóknak.

A jobbikos Lukács László György szerint az olimpiai pályázatra szánt - fel nem használt - forrásokat nem területi alapon, hanem az egész ország javára az oktatásra vagy még inkább az egészségügyre kellene fordítani.

Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára emlékeztette a Házat, hogy az ellenzéki képviselő korábban azzal foglalkozott, hogy magyar orvosokat közvetített külföldi intézményekbe a magyar egészségügy kárára, majd aláhúzta, hogy az olimpiai terveknek fontos részei voltak az egészségügyi és oktatási források is.

Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője a kommunista diktatúrák áldozatainak szombati emléknapja után az ülésen is fejet hajtott az áldozatok előtt, amelyben Rétvári Bence is követte.

Az LMP-s Schmuck Erzsébet bejelentette, hogy pártja újra benyújtja az ügynökakták nyilvánosságát célzó tervezetét, majd jelezte, hogy a Fidesz téved, mikor az olimpiai pályázat kudarcát az ellenzékre akarja kenni, a legtöbben az egészségügyre költenék az esemény megrendezésére szánt pénzt - fogalmazott a képviselő.

Dömötör Csaba válaszában rámutatott, hogy egy esetleges népszavazáson akár többségben is lehettek volna az igenek, ám az olimpia megrendezéséhez nem többségre, hanem egységre van szükség, amiből a baloldali pártok hátráltak ki. Az LMP népszavazási kezdeményezésére a paksi bővítésről, az államtitkár azt mondta: a beruházás az alacsony energiaárak előfeltétele.

Hörcsik Richárd, a Fidesz képviselője azt, hogy az Európai Parlament egyik bizottságában ma három civil szervezet - egy migráns története alapján - az alapvető jogok magyarországi helyzetéről tart előadást, úgy értelmezte, hogy az ügynökszervezetek ismét Magyarországot

Dömötör Csaba szerint a vita még egy ok arra, hogy a kormány megkérdezze a lakosság véleményét például a migráció a kérdéseiről, ezért is indítják hamarosan az új nemzeti konzultációt

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×