eur:
407.34
usd:
384.87
bux:
77833.51
2024. november 19. kedd Erzsébet
A tízezerből 1800 fát elültettek Budapesten

A tízezerből 1800 fát elültettek Budapesten

Lezárult a Tízezer új fát Budapestre! Program első üteme.

Október végén hirdette meg Tarlós István főpolgármester a Tízezer új fát Budapestre programot. A program első ütemében 1800 fát ültettek el a főváros 20 kerületében.

Egyebek mellett a Városligeti fasorba 180 vadgesztenye csemete került, 75 magas kőris a Hűvösvölgyi utat szegélyezi eztán, 50 juharfa a Hungária körút 10. kerületi szakaszára, 77 gömbakác a Fóti útra és 50 gömbkőris a Kőbányai útra került.

A tízezerből 1800 fát elültettek Budapesten

Nem mindegy, hogy milyen fafajokat választanak – mondta Szabó József a Főkert Nonprofit Zrt. vezérigazgatója.

A vezető úgy fogalmazott: azt a célt tűzte a város vezetése a zászlajára, hogy elsőként a városban található üres fahelyeket pótolják, illetve lecseréljenek olyan idősebb fasorokat, amiket teljes egészében ki lehet váltani. A városi környezetben nagyon ki vannak téve a fák a környezeti hatásoknak, de vannak olyanok, amelyeket kifejezetten a várostűrő-képességük alapján lehet elhelyezni a városi környezetben.

Ha lehetőségünk van rá, akkor várostűrő fafajokkal váltjuk ki azokat a fasorokat, amiket lecserélünk

– mondta Szabó József.

Nem csak elültették a fákat, hanem a program részeként folyamatosan gondozzák is őket.

„Már előre megtervezetten beletettük a következő évi szakmai programunkban az újonnan telepített fák öntözését, tápanyag-utánpótlását, a fa körüli helyek ápolását. Amit elültettünk, azt három éven keresztül folyamatosan nyomon kísérjük és folyamatosan ápoljuk is” - jelentette ki a Főkert Nonprofit Zrt. vezérigazgatója.

Idén befejeződött a faültetés, a három éves program következő üteme március közepén kezdődik.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Kaiser Ferenc az amerikai rakéták oroszországi bevetéséről: érdemi hatásuk nincs a háborúra

Sajtóhírek szerint az amerikai elnök jóváhagyta, hogy az ukránok oroszoroszági területekre is csapást mérjenek ATACMS-rakétákkal. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense azt mondta az InfoRádióban, hogy Ukrajna nem kapott annyi rakétát, amennyivel érdemben befolyásolhatná a háború menetét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.19. kedd, 18:00
Hegyi Zsolt
a MÁV Csoport vezérigazgatója
Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

Mégis mit tud egy ATACMS-rakéta és miért okozott ekkora botrányt Oroszországban?

A Kreml éppen hatalmas botrányt kavar abból, hogy az ukrán haderő elkezdett amerikai ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszereket használni területük ellen, pedig aligha lesz ennek jelentős hatása a háború menetére nézve. Egyrészt hiába hívják „ballisztikus rakétának,” egy ATACMS-rendszer távolról sem összehasonlítható például egy Minuteman rakétával, és nem is tud eltalálni olyan célpontokat, melyek elérésére Ukrajna nem volt eddig képes saját fejlesztésű fegyvereivel. De mégis mit tud egy ATACMS-rendszer és miért van körülötte most ekkora diplomáciai balhé? Nézzük meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×