eur:
401.37
usd:
365.71
bux:
73411.75
2024. október 5. szombat Aurél

Pénz állt a házhoz a kórházaknál

A kórházak jelentős részének számlájára megérkezett a lejárt adósságok fedezetéül szolgáló konszolidációs támogatás kedden - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma.

Egyes pénzintézetek esetében a banki átfutási idő miatt előfordulhat egy-két nap eltérés.

Felidézték Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár korábbi bejelentését, amely szerint összesen 70 milliárd forint összegben biztosít támogatást a kormány a fekvőbeteg-ellátó intézményeknek.

A döntés értelmében 45 milliárd forintot a szeptember 30-án harminc napon túl lejárt adósságok rendezésére fordíthatnak a kórházak, 15 milliárd forintra a működés hatékonyságát növelő programokkal pályázhatnak.

Úgy fogalmaztak, a kormány kiemelt feladatának tekinti az egészségügyi ellátórendszer szervezési és működési, valamint finanszírozási és gazdálkodási problémáinak megoldását jelentő intézkedések bevezetését, ezeket igyekszik ösztönözni a 15 milliárdos hozzájárulással.

A támogatható célok között van az egészségügyi ellátások és lakossági igények intézményközi összehangolása, az egészségügyi ellátási gyakorlat intézményen belüli javítása, a diagnosztikai kapacitások racionalizálása, valamint a támogató és kiszolgáló területek hatékonyságának fokozása is - sorolták.

Végül további 10 milliárd forinttal nő az egészségbiztosítási alap; ezt az összeget kiemelt szakmapolitikai célokra lehet fordítani, így például járóbeteg-szakellátásra, az onkológiai ellátások javítására, valamint nagy értékű gyógyszerek és orvostechnikai eszközök közbeszerzésére.

Arra is kitértek, hogy 2010 után a kórházak megörökölt adósságállományuk csökkentése érdekében évente konszolidációban részesültek. A kormány az elmúlt években több mint 225 milliárd forint többlettámogatással segítette az intézmények működését - olvasható a közleményben.

Címlapról ajánljuk
Pazarlás, élelmiszerválság, éhezés – mit tehetünk, hogyan előzhetjük meg?

Pazarlás, élelmiszerválság, éhezés – mit tehetünk, hogyan előzhetjük meg?

A megtermelt élelmiszerek több mint harminc százaléka a szemetesbe kerül, miközben napjainkban már a fejlett országok szegényebb polgárai is kénytelenek lejjebb adni fogyasztásuk mennyiségéből vagy minőségéből – mondta az InfoRádióban az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet ügyvezetője. Dexler Dóra figyelmeztetett: nem jó az sem, ha csak a spórolásra gondolunk, mert a legolcsóbb élelmiszer nem feltétlenül a legjobb minőségű.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×