eur:
408.03
usd:
375.17
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre

Bakondi: Magyarország segít a valódi menekülteknek

Magyarország nyitott minden olyan segítségnyújtásra, amely valóban menekültekről szól - jelentette ki a kormányfő belbiztonsági főtanácsadója a Keleti pályaudvar előtt.

Bakondi György hangsúlyozta, olyan emberekről van szó, akik nem jelentenek veszélyt és megfelelő ellenőrzés után léptethetőek be az országba.

Elmondta, tavaly ötszáznál többen, az idén eddig háromszázan kaptak politikai menedékjogot Magyarországon.

Közölte: egy évvel ezelőtt óriási, agresszív, nagyon komoly közbiztonsági veszélyt okozó tömeg táborozott a Keleti pályaudvarnál, ezért kellett lépnie a kormánynak a magyar és az európai emberek biztonságának garantálása érdekében.

Bakondi György utalt arra, hogy az elmúlt évben mintegy háromszáz európai vesztette életét terrorcselekmények következtében, hozzátéve ehhez: az elkövetők "szervezett, terrorcselekményekre készülő, mély konspiráltságban működő hálózatot hoztak létre".

Felidézte, hogy a határzár érvénybelépése előtt százezerszám léptek Szerbiából magyar területre olyanok, akiknek a személyazonossága, céljai, identitása "tisztázatlan volt". Emlékeztetett, "ez volt az az időszak, amikor mindenki szírnek vallotta magát, hiszen a meghívás elsősorban a szíreknek szólt".

A főtanácsadó szólt arról is: épp egy éve történt az a röszkei támadás, amikor átszakították a kerítést, de "a rendőrök példás, fegyelmezett és jogszerű fellépése" megakadályozta, hogy olyan kapu nyíljon, "ahol újabb százak és ezrek tudnak bejutni Európába".

Ma egy újabb veszély fenyegeti Magyarországot, ez pedig a kötelező betelepítési kvóta - fogalmazott a főtanácsadó, hozzátéve, most már nem csupán az unió által elosztott emberek felső határ nélküli országba engedéséről van szó, hanem a családegyesítés megkönnyítéséről, valamint a gazdasági migránsok beengedésének tervéről is.

Hozzátette: ez ellen elsőként Magyarország lakossága foglalhat állást október 2-án, népszavazáson.

Kovács Zoltán kormányszóvivő az eseményen azt emelte ki, egy éve hozta meg a magyar kormány döntéseit a tömeges migráció kapcsán, az ország területén kialakult áldatlan állapotok felszámolására.

"Lezártuk a zöldhatárt, felépítettük az ideiglenes biztonsági határzárat, azaz a kerítést" - emlékeztetett, jelezve, elrendelték továbbá a rendőrség, majd a honvédség fokozott járőrözését, és döntöttek a kerítés átlépését bűncselekménnyé minősítő jogi eszközökről.

Úgy fogalmazott, miközben a munkájukat végző karitatív szervezetek, jó szándékú emberek és civilek igyekeztek segíteni itt, a helyszínen, ne felejtsük el azt sem, hogy álcivil szervezetek kimondottan politikai célzattal tovább próbálták mélyíteni a válságot, illetve tovább próbálták gyalázni a magyar kormányt azon intézkedések miatt, amelyeket az illegális migráció felszámolásával kapcsolatban tett.

Hangsúlyozta: ezeknek az intézkedéseknek nem csupán saját magunk és Európa védelme, de "egy ennél sokkal direktebb és fontosabb biztonságpolitikai szempontból is jelentősége volt", hiszen ma már tudjuk, hogyan használták például a Keleti pályaudvar környékét terroristák arra, hogy későbbi akciók résztvevőit célba juttassák.

Címlapról ajánljuk
Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×