eur:
413.25
usd:
403.38
bux:
81761.77
2025. január 11. szombat Ágota

Rangsorolták az egyetemeket

Hétfőn kerül a könyvesboltokba az Országos Felsőoktatási Információs Központ rangsoroló kiadványa az egyetemek és főiskolák színvonaláról.

Fábri György kutatásvezető az InfoRádiónak elmondta: az idei kutatás több ezer hallgató megkérdezésével zajlott, és jelentős segítséget nyújthat az idén továbbtanulásra jelentkezőknek a nekik leginkább megfelelő intézmény megtalálásában.

A szakember szerint nem lehet abszolút rangsort felállítani, csak azt lehet vizsgálni, hogy mennyire testhezálló valaki számára egy adott intézmény.

A Magyar Tudományos Akadémia munkatársa közölte: a legtöbb hallgató úgy érzi, keveset foglalkozik vele az intézmény, nem nyújt magas színvonalú szolgáltatásokat a tanulmányi ügyintézésben és a pályaorientációban.

A felmérésből kiderült az is, hogy a tradicionális egyetemek és a feltörekvő főiskolák mellett a piacképes agrár- és műszaki képzési helyek jelentenek jó ajánlólevelet a munkaerő-piacon.

Fábri György hangsúlyozta: a diákok nehezen tájékozódnak a felsőoktatási intézmények között, ezért fontosak a mostanihoz hasonló kiadványok.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Újabb front nyílt a német politika és Donald Trump között

Elutasította a német parlamenti pártok többsége a megválasztott amerikai elnök, Donald Trump követelését, hogy a tagállamok az eddigi két százalék helyett a a bruttó hazai termék (GDP) öt százalékára növeljék védelmi kiadásaikat.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.13. hétfő, 18:00
Kiss J. László
a Budapesti Corvinus Egyetem professzor emeritusa
Váratlan lehetőség pottyant világ egyik leggazdagabb térségének ölébe, de ez éppen egy új háborút hozhat el

Váratlan lehetőség pottyant világ egyik leggazdagabb térségének ölébe, de ez éppen egy új háborút hozhat el

2024 végén váratlanul összeomlott a Bassár el-Aszad vezette kormány Szíriában, ezzel pedig egy csapásra megváltozott az ország nemzetközi megítélése. Az előző rezsimmel bizalmatlan vagy teljesen elutasító politikai kapcsolatot fenntartó országok most szinte egymásnak adják át a kilincset Damaszkuszban tett látogatásaik során. A nagy lehetőségről nem akarnak lemaradni az Arab-félsziget gazdag kormányai sem, akik már régóta várták ezt a pillanatot. Korábban már okozott gondokat, hogy a közel-keleti országban külső hatalmak egymással versengtek a nagyobb befolyás megszerzéséért, kérdés, hogy megismételheti-e magát a történelem.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×