eur:
410.96
usd:
392.3
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Putyin mentheti meg a Volkswagent

Putyin mentheti meg a Volkswagent

Vlagyimir Putyin támogatást ígért a VW gyártmányok oroszországi eladásának serkentéséhez, a Volkswagenre vonatkozó adókedvezmények kiegészítését helyezte kilátásba.

A német gépkocsiipar nagy öregjének számító, bécsi születésű Ferdinand Piech, aki egyben a luxusautók gyártására szakosodott Porsche cég résztulajdonosa is, 2015. április 15-ig állt a Volskwagen felügyelőtanácsának élén. Miután azonban látványosan összekülönbözött a gyár akkori igazgatójával, Martin Winterkornnal, a cég vezetői megvonták tőle bizalmukat és ezután Piech távozott a Volkswagentől.

Most ismét hallatott magáról, ugyanis a braunschweigi ügyészségen

megvádolta a VW felügyelőbizottsági tagjait, hogy már 2015 márciusában tudomásuk volt a dízel-meghajtású személyautók emissziós adatainak meghamisításáról.

Ferdinand Piech elmondta, hogy 2015 február végén megbízható forrásból értesült a mesterkedésről, és erről tájékoztatta a VW akkori igazgatóját Martin Winterkornt, majd a felügyelőtanács márciusi ülésén a jelenlévőket is. Köztük volt Stefan Weil Alsó-Szászország kormányfője is, mivel a tartomány birtokában van a Volkswagen részvények jelentős hányada.

Stefan Weil, valamint a felügyelőtanács többi tagja cáfolta Piech állítását, és leszögezte, hogy 2015 tavaszán még semmit sem tudott az emissziós értékek meghamisításáról, és csupán az amerikai botrány kirobbanásának napján, azaz 2015. szeptember 19-én értesült az ügyről.

Megfigyelők szerint a 80 esztendős Ferdinand Piech állításával

főleg Martin Winterkornt akarta megvádolni

– akit egykor éppen ő hozott a Volkswagenhez, de fokozatosan szembe kerültek egymással. Amikor a viszályt már nem lehetett elsimítani, az autógyár vezetősége Winterkorn mellé állt, aminek következtében Piech lemondásra kényszerült.

A vádaskodás tovább nehezíti a Volkswagen vezetőségének erőfeszítéseit, hogy az autógyár valahogy kilábaljon a sok milliárd euró veszteséget okozó emissziós botrány következményeiből.

Ehhez némi reménysugárt jelent az orosz államfő bejelentése, amely azt követően hangzott el, hogy Vlagyimir Putyin Moszkvában fogadta a Volkswagen igazgatóját, Matthias Müllert - aki Martin Winterkornt követte a gépkocsi-konszern élén.

Putyin támogatást ígért a VW gyártmányok oroszországi eladásának serkentéséhez.

Putyin Müller előtt tett nyilatkozatában a Volkswagenre vonatkozó adókedvezmények kiegészítését helyezte kilátásba.

Tény, hogy az ukrajnai válság miatt Moszkvával szembeni nyugati megtorló intézkedések hatására és a kőolaj árának esése következtében Oroszországban erősen visszaesett az új gépkocsik, köztük a Volkswagenek vásárlása. Holott a VW a Moszkvához közel fekvő Kalugában gyártelepet működtet.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×