A bodobácsok a petéiket a talajra rakják, a lárvák pedig folyamatosan júniustól kelnek ki. Napsütésben gyakran telepszenek meg a házfalakon, járdákon és párkányokon. A rovar elnevezése igen széles skálán mozog. Alig ismerünk olyan állatot, amit ennyiféle módon hívnak tájegységtől, vagy akár családi hagyománytól függően.
- katóféreg
- napféreg
- büdöspanna
- papbogár
- bödöcske
- halálfő
- istenbogárkája
- kőkiverő
- misemondó bogár
- vörösbogár
- pincebogár
- boda bácsi
- papucsbogár
Ezek a rovarok gyakran nagy csoportokban láthatók, ez azért van, mert ezek a rovarok hidegvérűek, így a nap melege segít nekik fenntartani a testhőmérsékletüket – írja az magro.hu alapján a boon.hu.
Másodszor, a csoportosulás védekezési mechanizmus lehet a ragadozók ellen, hiszen nagyobb csoportban kisebb az esélye, hogy egy egyedet elfognak.
A jól ismert piros fekete bogarak kevésbé bodobácsok, mert valójában poloskák, a suszterbogár (mi egyébként így ismertük őket) elnevezés pedig egyáltalán nem igaz rájuk.
Kértékonyak, dehogy
Szakértők szerint a verőköltő bodobácsokat felesleges irtani, mert nem kártevő, nem károsítja a növényeket, csak a mályva-, és hársfélék termését fogyasztja, szívogatja. Hasznos rovaroknak tekinthetőek, hiszen eltakarítják a hulladékokat, olykor az apró rovarok, hernyók nedveit is szívogatják.