eur:
411.85
usd:
395.56
bux:
79551.8
2024. november 22. péntek Cecília
Nyitókép: Forrás: Pexels.com

Hajnalban mindig felébred? – itt van a magyarázata

Az éjszaka közepi éber forgolódásnak az IFLScience járt utána.

A hajnali ébredés teljesen normálisnak tekinthető, sőt a többség többször is felébred éjszaka, legfeljebb nincs tudatában ennek. Alvásunk több ciklusra bontható, először általában egy könnyebb, éberebb rész kezdődik, amelyet aztán mélyebb alvási fázis követ. Ezután jön a gyors szemmozgás (REM) fázisa, amely aktívabb és nagy valószínűséggel ébredést okoz, hogy aztán megint elaludjunk – írja a 24.hu.

A folyamat nagyjából négy órát vesz igénybe, ami azt jelenti, ha este 11-kor alszunk el, 3 óra környékén térhetünk magunkhoz. Ideális esetben az alvás rövid megszakítása néhány pillanatig tart, de ha az ember elkezd gondolkozni, megnehezülhet a visszaalvás. Ez azt jelenti, hogy magát az ébredést nem a stressz idézi elő, viszont annak következtében az ébrenlét teljessé válhat.

Éjjel ráadásul általában sokkal kevésbé racionálisan gondolkozunk, mint napközben. A szakemberek azt javasolják, hogy a légzésre vagy az érzékszervekre való összpontosítás segít elcsendesíteni az elmét, csökkenteni az aggodalomroham kialakulásának esélyét.

Címlapról ajánljuk

Budakalászt kiragadná természetes közegéből az új választási földrajz – megszólalt a polgármester

Nemcsak a fővárost, hanem az agglomerációs településeket is érzékenyen érintheti a választókerületek tervezett átalakítása. Forián-Szabó Gergely budakalászi polgármester elmondta, hogy a javaslat Budakalászt teljesen leválasztaná a természetes kapcsolatrendszeréről, ami a hétköznapi életben a lakosság számára komoly hátrányokkal járhat.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 10:19
×
×
×
×