eur:
411.28
usd:
395.86
bux:
79220.42
2024. november 22. péntek Cecília
Ultrafast 5G wireless network on display of speedometer. 3D illustration.
Nyitókép: Iaremenko/Getty Images

Nincs megállás: már tesztelik a 6G hálózatot

Világszerte verseny zajlik a következő generációs kommunikációs technológia kifejlesztéséért, Kína 2030-ra már alkalmazni akarja.

Kína kifejlesztette a világ első 6G terepi teszthálózatát, amely integrálja a kommunikációt és a mesterséges intelligenciát, bemutatva, hogy a 6G átviteli képességei elérhetők 4G és 5G technológiákon, ami a kommunikációs technológia következő generációja – írja az Index.

A hálózat azt is igazolta, hogy a 4G- és 5G-kapcsolatok 6G átviteli képességekkel rendelkeznek, és a hálózat a kulcsfontosságú kommunikációs mutatókban is tízszeres javulást ért el, beleértve a kapacitást, lefedettséget és hatékonyságot.

A hatodik generációs vezeték nélküli technológia, azaz a 6G, várhatóan forradalmasítja a kommunikációt, adatátviteli sebessége akár ötvenszer gyorsabb lehet, mint az 5G-é. Az ENSZ égisze alatt működő Nemzetközi Távközlési Unió szerint a 6G számos fejlesztést segíthet elő, és egyetemessé teheti az összekapcsolhatóságot, de számos kihívást kell megoldani. Ezek közé tartozik a kapacitás növelésének nehézsége, a lefedettség magas költsége és a magas energiafogyasztás.

A kutatók szerint a technológia potenciálisan hatékonyabbá teheti az átviteli rendszereket és csökkentheti az információfeldolgozás költségeit. A kínai kísérleti hálózat megmutatta, hogy a szemantikus kommunikáció képes elérni a 6G átviteli képességeit a meglévő 4G infrastruktúrán. A 6G elősegítheti a mesterséges intelligencia gyorsított fejlődését is, ez pedig felgyorsíthatja a digitális gazdaság új üzleti formáinak kialakulását.

Világszerte verseny zajlik a következő generációs kommunikációs technológia kifejlesztéséért. Kína arra törekszik, hogy 2030-ra kereskedelmi forgalomba hozza a 6G-t. A rendszer szabványait várhatóan jövőre határozzák meg. Idén februárban az Egyesült Államok és kilenc másik ország meghatározta a 6G kommunikációs rendszerek elveit, beleértve azt is, hogy megbízható technológiával fejlesszék ki, amely védi a nemzetbiztonságot.

Címlapról ajánljuk
Téli gumi nélkül most senki ne induljon útnak Budapesten!
Berontott a hó

Téli gumi nélkül most senki ne induljon útnak Budapesten!

Ahogy a meteorológia előre jelezte, éjjel leesett az első hó Budapesten. A takarítási munkálatokkal kapcsolatban az InfoRádió Varga Csabát, a BKM FKF Köztisztasági Divízió főigazgatóját kérdezte.

Orbán Viktor: mi nem a háborút akarjuk megnyerni, hanem a békét

A miniszterelnök pénteki terjedelmes interjújában tett bejelentést a csütörtökön ismertté vált megállapodás hátteréről a munkaadók és a munkavállalók között. Arról is beszélt, hogy a háború két legveszélyesebb hónapja következik. Közölte, meg fogja hívni Magyarországra a Nemzetközi Büntetőbíróság által üldözött Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnököt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 10:19
×
×
×
×