eur:
409.4
usd:
375.88
bux:
74495.66
2024. november 5. kedd Imre
A kormany.hu által 2020. május 14-én közreadott fotó a Jakab Ferenc professzor, a Koronavírus Kutató Akciócsoport vezetője által irányított, a Pécsi Tudományegyetem Szentágothai János Kutatóközpontjában folyó virológiai kutatómunkát mutatja be.
Nyitókép: MTI/kormany.hu/Árvai Károly

Jakab Ferenc virológus: a koronavírus után új járványok jönnek – videó

Három összetevőt is felsorol, ami ennek a melegágya már most. Az MTA számos tudományos videót közzétett a Magyar Tudomány Ünnepe kapcsán arról, hogy mire számíthat az emberiség, ha mindent úgy csinál, mint eddig.

A koronavírus titkai, járvány a frontvonalból, ígéretes hatóanyagjelöltek – videóra kerültek a Magyar Tudomány Ünnepe első előadásai, ezt adta hírül pénteken a Magyar Tudományos Akadémia.

A közleményből kiderül, hogy a koronavírus "nem elég", Jakab Ferenc virológus, egyetemi tanár, a Pécsi Tudományegyetem Szentágothai János Kutatóközpont Virológiai Kutatócsoportjának vezetője szerint "további járványok jönnek". Az ő előadásában arra figyelmeztet, hogy

  • a klímaváltozással,
  • az emberi civilizáció terjeszkedésével,
  • a globális személy- és áruforgalommal

egyre több kórokozó terjedhet át állatról emberre.

A kutató bízik benne, hogy jövő év elejére megérkezhet Magyarországra a koronavírus-vakcina.

Tüdőgyógyász, epidemiológus, mikrobiológus, gyerekgyógyász és társadalomtudós – kutatónők, akik valóban a frontvonalban találkoznak a koronavírus-járvánnyal, és megosztják tapasztalataikat az érdeklődőkkel. Meddig fertőz egy olyan beteg, akinek pozitív a tesztje? Hogyan rombolja a szervezetet a koronavírus, és mit tesznek ez ellen a klinikusok? Hol van a legnagyobb esélyünk megfertőződni?

Íme az előadások és a kerekasztal-beszélgetések felvétele:

Ha nem lenne halálos fenyegetés, ámulattal szemlélhetnénk a koronavírus elegáns molekuláris fegyverzetét, mellyel képes szétzilálni sejtjeink membránját, és bejuttatni örökítőanyagát. Ugyanakkor e fegyverzet minél alaposabb ismerete – ahogy a történelmi háborúkban is – hozzásegíthet a győzelemhez. Erről szólt az MTA Kémiai Osztályának konferenciája, mely, ha bővelkedik is technikai részletekben, a modern számítógépes modellek segétségével igen képszerűen mutatja be, pontosan mi is a koronavírus hatékonyságának titka. Az előadók számos vizsgálat alatt álló vírusellenes hatóanyagot is bemutatnak.

Az MTA YouTube-csatornája ITT érhető el.

A Magyar Tudomány Ünnepe teljes programja ITT.

EZ pedig az MTA Facebook-oldala.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×