eur:
395.37
usd:
368.5
bux:
71532.88
2024. július 2. kedd Ottó

Így gyógyít a virtuális valóság

A kereskedelmi forgalomban elérhető VR-rendszerek segíthetnek legyőzni az olyan fóbiákat, mint a nyilvánosság előtti beszédtől, a magasságtól vagy a pókoktól való félelem - állapították meg a Melbourne-i Egyetem kutatói.

A szakemberek az Oculus Rift és a HTC Vive VR-rendszereket alkalmazva bizonyították be, hogy a virtuális valóság olcsó és hozzáférhető megoldást jelenthet a mentális egészséggondozás terén.

A szakemberek évtizedek óta használnak kezdetleges, több ezer dollárba kerülő VR-rendszereket a repüléstől félő páciensek kezelésére, ám a fejlettebb és olcsóbb új rendszerek számos fóbia kezelésére alkalmasak lehetnek.

Greg Wadley, az egyetem technológusa szerint a virtuális valóság lehetővé teszi a nyilvánosság előtti beszédtől vagy a pókoktól rettegő emberek számára, hogy irányított környezetben nézzenek szembe a félelmeikkel.

A szakemberek szerint a következő nagy lépés az lesz, hogy személyes terápiával egybekötve alkalmazzák a technológiát, például depresszióval vagy pszichózissal küzdő pácienseknél.

"Az ember gyakorlatilag vizualizálhatja a gondolatait és az érzéseit, amelyekkel így szembe tud nézni, kezelni tudja őket" - magyarázta Wadley.

Címlapról ajánljuk
Folytatódik a cseh-szlovák testvércsata: Prága inkább fokozza Ukrajna támogatását

Folytatódik a cseh-szlovák testvércsata: Prága inkább fokozza Ukrajna támogatását

A cseh miniszterelnök szerint a cseh-szlovák kormányközi tárgyalások felújítása továbbra sincs napirenden. A legfelsőbb cseh vezetők a prágai várban vitatták meg az országot érintő legfontosabb külpolitikai kérdéseket, és úgy nyilatkoztak, hogy Csehország folytatja Ukrajna támogatását minden területen, beleértve a fegyverszállításokat is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.07.02. kedd, 18:00
Yann Caspar
a Matthias Corvinus Collegium Európai Tanulmányok Műhelyének kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×