eur:
413.77
usd:
401.5
bux:
81166.45
2025. január 9. csütörtök Marcell

Így gyógyít a virtuális valóság

A kereskedelmi forgalomban elérhető VR-rendszerek segíthetnek legyőzni az olyan fóbiákat, mint a nyilvánosság előtti beszédtől, a magasságtól vagy a pókoktól való félelem - állapították meg a Melbourne-i Egyetem kutatói.

A szakemberek az Oculus Rift és a HTC Vive VR-rendszereket alkalmazva bizonyították be, hogy a virtuális valóság olcsó és hozzáférhető megoldást jelenthet a mentális egészséggondozás terén.

A szakemberek évtizedek óta használnak kezdetleges, több ezer dollárba kerülő VR-rendszereket a repüléstől félő páciensek kezelésére, ám a fejlettebb és olcsóbb új rendszerek számos fóbia kezelésére alkalmasak lehetnek.

Greg Wadley, az egyetem technológusa szerint a virtuális valóság lehetővé teszi a nyilvánosság előtti beszédtől vagy a pókoktól rettegő emberek számára, hogy irányított környezetben nézzenek szembe a félelmeikkel.

A szakemberek szerint a következő nagy lépés az lesz, hogy személyes terápiával egybekötve alkalmazzák a technológiát, például depresszióval vagy pszichózissal küzdő pácienseknél.

"Az ember gyakorlatilag vizualizálhatja a gondolatait és az érzéseit, amelyekkel így szembe tud nézni, kezelni tudja őket" - magyarázta Wadley.

Címlapról ajánljuk
Hetekkel a német választások előtt egyéves csúcson az AfD támogatottsága

Hetekkel a német választások előtt egyéves csúcson az AfD támogatottsága

Megörvendeztette a radikális jobboldali pártot a YouGov tekintélyes közvélemény-kutató intézet. Idei első felmérése szerint a párt támogatottsága immár 21 százalékos, ami 2 százalékos pluszt jelent a tavaly decemberi népszerűségéhez képest. Legutóbb egy évvel ezelőtt, tavaly januárban mértek 21 százalékot a párt esetében.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.09. csütörtök, 18:00
Hámori Máté
Liszt Ferenc-díjas karmester, a Danubia Zenekar művészeti vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×