eur:
408.04
usd:
375.18
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Kovács Sarolta (b) és Gulyás Michelle a női öttusázók körvívás versenyszámában a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián a Muszasino Sportközponban 2021. augusztus 5-én.
Nyitókép: Czeglédi Zsolt

Egyformán vívtak és az első tízben állnak a magyar öttusázónők

Gulyás Michelle és Kovács Sarolta is 220 pontot vívott a női öttusázók első számában a tokiói olimpián.

Gulyás Michelle elsősorban a szám első felében, Kovács Sarolta a másodikban vívott jól. Végül mindketten 20 győzelemmel és 15 vereséggel zártak, ez 220 pontot jelent nekik.

A német Annika Schleu vívott a legjobban (274 pont), a dél-koreai Kim Sze Hi 244 pontot gyűjtött. A magyarok 220 pontjánál még további három versenyző ért el többet, az ír Natalya Coyle és az orosz Uljana Batasova (238-238), valamint az olasz Alice Sotero (226).

„Kifejezetten jól sikerült a vívás azzal, hogy elértem a húsz győzelmet. Nagyon jó formában érzem magam, ezért szeretném megdönteni az egyéni legjobbjaimat a fizikai számokban, azaz úszásban és a lövészettel kombinált futásban” – értékelt az MTI-nek Gulyás – „Az az érdekes, hogy többnyire én szúrtam meg azokat, akiknek már vannak komoly eredményei, de azoktól több esetben találatot kaptam, akik gyengébbnek számítanak a mezőnyben”.

„Nem volt rossz vívás, de nem is kiemelkedően jó. Maradt benne néhány tus, de ez általában így van. Schleu élete vívását mutatta be, pedig elvileg ez a lyukas száma, őt leszámítva viszont nagyon szoros a mezőny. Szerencsére a sérült térdem egyáltalán nem zavart” – mondta Kovács Sarolta, aki kijelentette: a legjobb hatban, azaz pontszerző helyen szeretne végezni.

Folytatás pénteken, előbb a 200 méteres úszással, majd a bónusz vívással, a lovaglással és végül a lövészet és a futás kombinációjával, a laser runnal.

Ma még lesz öttusa, hamarosan kezdődik a férfiak körvívása, Kasza Róberttel és a londoni bronzérmes Marosi Ádámmal.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×