eur:
414.01
usd:
396.5
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Siklósi Gergely, miután győzött a dél-koreai Pak Szang Jung ellen a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpia férfi párbajtőr negyeddöntőjében a Makuhari Rendezvényközpontban 2021. július 25-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Ota Kijosi

Hazatért az ezüstérmes Siklósi Gergely: "mi voltunk Bogyó és Babóca"

Az edzőjével kint töltött "olimpiai kalandról", az olimpiai falu lábtengózásáról, a pást feliratáról és az ásítozásról is beszélt a párbajtőröző első nagyobb interjújában.

Hazatért az olimpiáról Siklósi Gergely, a párbajtőr tokiói ezüstérmese, és az M4 Sport tévének adott hosszabb interjút.

Elöljáróban annyit elárult, még nem fogta fel a szezon történéseit, legfeljebb a számára aranyat termő világbajnokságéit, ráadásul gyorsan jött számára ez az olimpiai ezüst, amivel gyorsan haza is tért.

Részletesebben is beszélt arról, hogy a második helyezés kapcsán mi van rá hatással.

"Nekem nem a verseny adott többet, hanem a családtagok, a szurkolók öröme és a sok pozitív visszajelzés, hogy büszkék rám, mellettem állnak"

- mondta.

A tévéstúdióban nézte vissza először asszói rövid összefoglalóját, közülük is leginkább a negyeddöntő érdekelte és érdekli még mindig, ekkor győzte le a regnáló olimpiai bajnok koreai Parkot; az összeállítás alapján úgy vélte magáról, jó formában vívott, a döntőben viszont nem hallotta az edzői utasításokat, igyekezett is minden külső hatást kizárni.

"Lehet, hogy ha más taktikát választok, másként sül el a döntő" - fűzte hozzá.

Edzőjével 12 napot töltöttek az olimpia helyszínén a verseny előtt, felkészülését pedig Boczkó Gábor is segítette.

"Úgy éltük meg az olimpiát, mint egy nagy kaland, edzőmmel a barátnőm egy viccéből kiindulva Bogyó és Babócaként tekintettünk magunkra, úgy is hívtuk egymást; Bogyó és Babóca kalandjait éltük meg Tokióban" - tréfálkozott Siklósi Gergely.

Bár a tévénézőket és másokat is zavarhat, hogy nincsenek drukkerek a versenyeken, neki - saját bevallása szerint - kifejezetten jót tett, nem kellett "még azzal is foglalkoznia", mindössze

azt kellett feldolgoznia, hogy a pástra oda van írva, hogy TOKYO 2020.

Így tette: "Próbáltam a pást helyére egy olyat képzelni, mint amilyen otthon van."

Sok apró jel mutatott neki arra, hogy a vasárnapi versenynap az ő napja lesz, jól fog sikerülni a verseny, az ezüstérmmel pedig győztesnek tartja magát.

"Az asszók előtt volt, hogy ásítoztam,

és próbáltam elterelni a figyelmemet, csökkenteni a feszültséget, Boczkó Gábortól is volt, hogy megkérdeztem, hogy van – csak azért, hogy ne a rám nehezedő nyomás dolgozzon bennem" - ecsetelte a napi stratégiával kapcsolatban.

Az asszók szüneteiben egyébként volt, hogy telefonozott, de igyekezett távoltartani magát a közösségi média tartalmaitól. A netet mindössze arra használta, hogy a barátnőjével beszéljen, ez "vitte vissza", hogy "ez a valóság", hogy bármi történik, "ő nagyon fog szeretni, és ez nagyon megerősít".

Hogy hányan álltak mögötte ténylegesen, arról utólag győződött meg.

"Örülök, hogy át tudom adni minden magyarnak, hogy ez egy győzelem,

nagyon örülök ennek az ezüstéremnek" - nyomatékosította.

Az érmet egyébként nehéznek tartja, nem is hordja a nyakában, mert vágja, a zsebében hordja.

A verseny előtt - mint felidézte - sokat lábtengózott a sporttársakkal, közelebbről a később bronzérmet nyert kardcsapat tagjaival, akik közül Szilágyi Áron teljesítményét "tátott szájjal nézte", ők viszont Siklósi Gergelyt is csapattagnak tekintették a faluban.

Most, hogy itthon van, készül rá, hogy kijön rajta valamilyen betegség, ezért augusztusban pihenni fog, de egy hét után már mozogni kezd, és edzői "utasításra" szeptembertől párbajtőrt is kézbe vehet - és jöhet az újabb, 3 éves olimpiai ciklus.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Érintésmentes fizetésben élen jár Magyarország, de a kereskedőknek még van hova fejlődni

Érintésmentes fizetésben élen jár Magyarország, de a kereskedőknek még van hova fejlődni

Magyarországon a kártyás fizetések 99 százaléka érintésmentesen zajlik, ami nemzetközi összevetésben is kimagasló eredménynek számít, és már minden negyedik kártyának van digitális mása az óránkon vagy telefonunkon - mondja Márkus Gergely, a Mastercard Magyarországért és Szlovéniáért felelős country managere. Ugyanakkor a magyar kereskedők felénél lehet csak kártyával fizetni, ebben még lehetne fejlődni. A szakértő szerint a bolti vásárlásoknál a mobil fel fogja váltani a plasztikot, az online fizetéseket a "Click to pay" egykattintásos fizetés teszi kényelmesebbé.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. december 23. 05:00
×
×
×
×