eur:
401.37
usd:
365.71
bux:
73411.75
2024. október 5. szombat Aurél
Pupp Réka (j) az olasz Odette Giuffrida ellen küzd a női cselgáncsozók -52 kilogrammos súlycsoportjának bronzmérkőzén a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián a Nippon Budokanban 2021. július 25-én. Pupp Réka ipponvereséget szenvedett, így ötödik lett.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Pupp Réka ötödik

Pupp Réka ötödik lett a női cselgáncsversenyek 52 kg-os súlycsoportjában a tokiói olimpián.

A bronzmérkőzésen az olasz Odette Giuffridával mérkőzött, az első négy percben kapott egy sido intést, de pont nem született, aranypontért vetélkedtek tovább. Ebben a végig aktívabb olasz el tudta dobni az Atomerőmű idei Eb-bronzérmesét, s ezzel ipponnal győzött.

Pupp Réka, a magyar cselgáncs-küldöttség első tokiói pontszerzője az ötödik helyen végzett. Mégpedig úgy, hogy legyőzte a riói olimpia bajnokát, aztán a bronzmeccsen vereséget szenvedett az ottani másodiktól.

Címlapról ajánljuk
Pazarlás, élelmiszerválság, éhezés – mit tehetünk, hogyan előzhetjük meg?

Pazarlás, élelmiszerválság, éhezés – mit tehetünk, hogyan előzhetjük meg?

A megtermelt élelmiszerek több mint harminc százaléka a szemetesbe kerül, miközben napjainkban már a fejlett országok szegényebb polgárai is kénytelenek lejjebb adni fogyasztásuk mennyiségéből vagy minőségéből – mondta az InfoRádióban az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet ügyvezetője. Dexler Dóra figyelmeztetett: nem jó az sem, ha csak a spórolásra gondolunk, mert a legolcsóbb élelmiszer nem feltétlenül a legjobb minőségű.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
Elbukni látszik az egyedülálló demokratikus kísérlet: most jön a kegyelemdöfés

Elbukni látszik az egyedülálló demokratikus kísérlet: most jön a kegyelemdöfés

Az „arab tavaszt” követően az arab világ demokratizálódásának nagy reménysége volt az észak-afrikai, csaknem 12 milliós ország, Tunézia, ahol a 2010-es évek közepén rövid időre valóban létre tudott jönni egyfajta – igaz, ingatag – plurális demokrácia. Az igazi népképviseleti hagyományok hiánya és a megoldhatatlannak tűnő gazdasági problémák azonban kikezdték a rendszert, és 2019-ben nagy erővel tört be egy addig a politikán kívüli szereplő, Kaisz Szaíd. Az új elnök rövid időn belül belekezdett a jogállami vívmányok leépítésébe, és mostanra autoriter hatalmat épített ki. Vasárnap elnökválasztást tartanak Tunéziában, ahol Szaíd és egy áljelölt mellett egyetlen valódi kihívó indul, akit azonban pár héttel a voksolás előtt börtönbe vetettek. Nagyon úgy tűnik ezért, hogy a választás csak színjáték lesz, melynek célja Szaíd tekintélyuralmi rendszerének népi legitimálása.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×