Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Nyitókép: pixabay

Egyre súlyosabb a járványhelyzet a kórházakban

Mind több kórházban rendelik a látogatási tilalmat, vagy teszik kötelezővé a maszk viselését.

Látogatási korlátozást vezetnek be és maszkviselést írnak elő szerdától a nagykanizsai Kanizsai Dorottya Kórház egyes osztályain. Az egészségügyi intézmény a közleményében azt írta: a felsőlégúti-megbetegedések számának emelkedése miatt a szülészet-nőgyógyászati osztályon, az újszülöttrészlegen, a krónikus belgyógyászati, valamint a felnőtt hospice osztályon vezetnek be korlátozásokat szerdától.

A rendelkezés szerint ezeken az osztályokon egy beteget egyszerre csak egy felnőtt látogathat, a látogatóknak pedig az ott-tartózkodás idején maszkot kell viselniük.

Ugyancsak kötelező lesz a maszkviselés szerdától a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei kórházakban is.

Mint közölték, az intézkedésekre a különböző légúti megbetegedések emelkedő száma miatt van szükség.

A látogatókon túl a munkavállalók is kötelesek a járó- és fekvőbetegellátó épületeken belül maszkot viselni. Kivételt jelentenek a szabályozás alól a hat év alatti kiskorúak és a fogyatékossággal élő személyek. Emellett az akadálymentes kommunikáció érdekében az anamnézis felvételének idejére mentesül a kötelezettség alól a hallásérült beteg és a vele kommunikáló és a kommunikációját segítő személy.

Ellenben nem kell maszkot viselni a kizárólag kórházi dolgozók által használt helyiségekben és a járóbetegek, valamint a látogatók sem kötelesek a maszkviselésre az udvaron, de az épületekben és a kórtermekben igen. Az osztályokon ápolt betegeknek szintén nem kell maszkot hordaniuk, de ha kilépnek a folyosóra, vizsgálatra mennek vagy látogatót fogadnak, újra fel kell tenniük a maszkot.

Az intézmény emlékezet, tavaly október végétől a tagkórházakban a látogatás naponta maximum egy órában egy személynek engedélyezett.

Látogatási korlátozás és kötelező maszkviselés lépett életbe a Bethesda Gyermekkórházban is.

Az intézmény Facebook-oldalán közzétettek szerint egy gyermekkel egy egészséges hozzátartozó maradhat a kórházban, és a rokonok nem válthatják egymást a bent fekvés ideje alatt.

A járványveszély miatt az ambulanciákra érkező gyermekeket szintén csak egy hozzátartozó kísérheti, továbbá kérik az orrot és szájat eltakaró maszk viselését.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×