Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László
Szerhij Rebrov, a Ferencváros vezetőedzője a horvát Dinamo Zagreb elleni másnapi labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtezőmérkőzés előtt tartott sajtótájékoztatón a Groupama Arénában 2020. szeptember 15-én.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Felbukkant az ukrán–magyar megbékélés egy lehetséges kulcsszereplője – a sportból

Szereti Magyarországot, és akár szövetségi kapitánya is lenne a labdarúgó-válogatottnak.

Szerhij Rebrov korábban a Ferencvárost irányította, manapság a svédek ellen vb-pótselejtezős ukrán labdarúgó-válogatott szakvezetője, a Nemzeti Sportnak adott interjút, amelyből kiderült, szívesen visszatérne Magyarországra, ha úgy hozná a sors. (A vb-re kijutáshoz a svédek után a lengyel–albán párharc győztesét kéne kiejtenie Ukrajnának.)

Az ukrán focilegenda a beszélgetésben felhívta a figyelmet, hogy még a vb előtt lejár a szerződése, vélhetően csak akkor marad a posztján, ha szerepelnek a tengerentúli viadalon. „Meglátjuk” – kommentálta a maradását firtató kérdésre.

Az Emírségekből már hívják, horrorpénzzel csábítják, de jelentősebb feladatra vágyik, a témát saját magát szóba hozva elárulta, szívesen irányítaná a magyar válogatottat, szereti az országot, az embereket is.

Ismert, a Nemzetek Ligájában Magyarországgal is összecsap Ukrajna, ugyanígy Grúziával és Észak-Írországgal is, ezzel kapcsolatban azt mondta, nem örül, hogy Marco Rossi csapatával kell szembenéznie, egyszerűen azért, mert erősnek tartja, topfutballistákkal (Szoboszlai Dominik, Kerkez Milos), akiket nagyon kedvel, el tudott volna képzelni könnyebb riválist.

Elmondta még: a magyarok iránt semmiféle ellenszenvet sem érez ukránként, szereti az országot.

A szakember családjával ideje nagy részét a marbellai házukban tölti az Ukrajnában dúló háború miatt, de időnként muszáj hazalátogatnia, hiszen ő a válogatott szövetségi kapitánya, illetve az Ukrán Labdarúgó-szövetség alelnöke is. Mint elmondta, ha véget ér a háború, szeretnének hazatérni Kijevbe.

Címlapról ajánljuk
A vb-történelem utóbbi 60 évének legtöbb potyagólt kapó kapusa a bűnbak

A vb-történelem utóbbi 60 évének legtöbb potyagólt kapó kapusa a bűnbak

Uruguay két döntetlen után elveszítette a harmadik, a spanyolok elleni mérkőzését a labdarúgó-világbajnokságon, s ezzel – a korábbi világbajnokok közül egyedüliként – kiesett a csoportszakasz végén. A kapott gólnál nagyot hibázó veterán kapus, a 41. évében járó, Fernando Muslera nem ment ki a második félidőre, Sergio Rochet váltotta.

Budakalász 40 fok felett, Budapesten is megdőlt a rekord

32 éve Örkényben mérték az eddigi csúcsot, de ez most simán megdőlt, ahogy vasárnap, hétfőn és kedden is nagy valószínűséggel meg fog.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Öt súlyos tévhit bénítja meg a bankokat, évi 1400 milliárd euró hiányzik a gazdasági fordulathoz Európában

Öt súlyos tévhit bénítja meg a bankokat, évi 1400 milliárd euró hiányzik a gazdasági fordulathoz Európában

Európának évente mintegy 1400 milliárd eurós beruházási hiányt kellene ledolgoznia, csakhogy a kontinens finanszírozási rendszere továbbra is döntően az agyonszabályozott bankrendszerre támaszkodik. Az Oliver Wyman Európai Bankszövetségnek készített elemzése szerint a bankrendszer nélkül nem finanszírozható a növekedési fordulat, a jelenlegi prudenciális keretrendszer azonban éppen a hitelezési kapacitás bővítését korlátozza. A jelentés szerint a globális pénzügyi válság után megerősített szabályozás javította a bankok ellenálló képességét, de mára túlzottan összetetté és helyenként aránytalanná vált: a magas tőkekövetelmények, az egymást átfedő pufferek és a széttagolt felügyeleti rendszer jelentős mennyiségű tőkét kötnek le. A szerzők ezért nem deregulációt, hanem célzott újrakalibrálást sürgetnek, amely a stabilitás megőrzése mellett több százmilliárd eurónyi banki hitelezési kapacitást szabadíthatna fel, és érdemben hozzájárulhatna Európa versenyképességének helyreállításához.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×