eur:
411.68
usd:
395.29
bux:
79551.8
2024. november 24. vasárnap Emma
Nyitókép: Facebook/Mosonmagyaróvári Kézilabda Club

Káosz a mosonmagyaróvári kéziseknél: sztrájkkal kezdődött a DVSC elleni meccs

A játékosok tiltakozásképpen tagadták meg a játékot a találkozó elején, miután a klub vezetőségében eluralkodott a fejetlenség.

Szokatlan jelenettel kezdődött a szerdai Mosonmagyaróvár–Debrecen mérkőzés a női kézilabda NB I 9. fordulójában, ugyanis a hazai csapat játékosai a találkozó legelején látványos tiltakozó akciót tartottak. Az MKC-játékosok a pálya közepén összeölelkeztek – így tettek a cserepadon tartózkodók is Gyurka János vezetőedzővel együtt –, hátat fordítottak az ellenfél kapujának, tüntetőleg megtagadva ezzel a játékot egy rövid ideig. A hazaiak gyakorlatilag átadták a labdát a debrecenieknek, akik úgy vezethették első két támadásukat, hogy nem védekezett az ellenfél, gyorsan lőtt is két gólt a DVSC. A mosonmagyaróvári női kézilabdázók tulajdonképpen hasonlóan cselekedtek, mint a párizsi olimpián az olasz férfi vízilabdázók, akik tiltakozásképpen hátat fordítottak a zsűrinek a spanyolok elleni helyosztón, az első négy percben direkt egy játékossal kevesebben voltak a medencében, sőt gyakorlatilag nem is játszottak. Komoly büntetést kaptak ezért, amiről Molnár Tamás, a World Aquatics vízilabda-bizottságának vezetője is elmondta a véleményét az InfoRádióban.

A mosonmagyaróvári közönség hangos ünnepléssel fogadta a mostani demonstrációt, ugyanakkor az M4 Sport videója alapján a debreceniek először nem nagyon értették, mi történik, illetve nem igazán tudták, hogy kezeljék a helyzetet.

A történtek hátterében az áll, hogy az MKC SE hétfőn bejelentette, Horváth Péter lett a klub elnöke, munkáját öt elnökségi tag segíti. Ezt követően azonban három elnökségi tag, Szabó Miklós polgármester, valamint a névadó főtámogató Motherson cég két képviselője, Tibori-Pál Levente és Póda Péter arról adott ki közleményt, hogy nem fogadják el a tisztújító küldöttgyűlésen történteket,

törvényességi felügyeleti eljárást kezdeményeznek, annak lezárultáig pedig az elnökségi tagságukat felfüggesztik.

A szerdai mérkőzés – melyet 31–29-re a DVSC nyert meg – után a mosonmagyaróvári Tóth Eszter azt válaszolta az M4 Sport riporterének kérdésére, hogy nem volt más választásuk, mint a tiltakozás. „Látjuk, hogy nincs más lehetőségünk, ez volt az utolsó. Szeretnénk, hogy itt egy igazságos vezetőség legyen, ami azért dolgozik, hogy sikeresek legyünk. Azt érezzük, hogy ide nem kell az eredményesség, viszont mi emberek és élsportolók is vagyunk, akik csak erre törekednek” – hangsúlyozta.

A korábbi válogatott kézilabdázó közölte: nem kívánnak ilyen emberekkel dolgozni, a debreceniektől pedig elnézést kért, és jelezte: a demonstrációjuk nem ellenük irányult. „Tudom, a sors fintora, hogy két gólt engedtünk be az elején és kettővel kaptunk ki,

de nekünk a legnagyobb bajunk az, hogy nem csak az ellenféllel kell megküzdenünk...

– tette hozzá sokat sejtetően Tóth Eszter.

Gyurka János, az MKC vezetőedzője elmondta: előzetesen semmit sem tudott arról, mi fog történni a meccs elején. „Szeretnénk megtartani az eredményességet, a csapat a szurkolóinkért küzd, akik csodálatosak. Nem erről kell beszélni, hanem arról, hogy mit teljesített ma ez a csapat. Hogy mennyire együtt tudtunk lenni és rezdülni. Sajnálom, hogy a végjátékban nem tudtunk pontosabbak lenni, de büszke vagyok a csapatra, a szurkolókra, újra magunkra találtunk” – nyilatkozta a szakember.

A Mosonmagyaróvári KC SE honlapjának beszámolója szerint hétfőn az eddig kilenctagú elnökség minden tagja benyújtotta lemondását. A klubot négy éve irányító Guntram Thurnher, aki elnök és az egyesület által 100 százalékban tulajdonolt kft. ügyvezetője is volt, utóbbi feladatköréről is lemondott. A küldöttgyűlésen első körben módosítani kellett az alapszabályt, melyet azért kezdeményeztek, hogy a jövőben már csak hat tagja legyen az elnökségnek.

Az új klubelnök szerint a másik jelölt teljesen alkalmatlan volt

Az új klubelnök, Horváth Péter az egyesület Facebook-oldalán kommentálta a hétfői küldöttgyűlésen történteket. Úgy fogalmazott, „a sport nem politika”, és véleménye szerint az ők kritizálók azt kérték a küldöttektől, hogy egy olyan személynek adják át a körülbelül 260 fős utánpótlást, a munkacsarnokot, és az eszközöket, felszereléseket, emellett az egyesület által tulajdonolt profi csapatot működtető Kft-t, akit „korábban sohasem látott sem Mosonmagyaróváron, sem a klubnál”.

„Elfogadhatatlannak tartjuk, hogy kérésünk ellenére nem adtak információt arról, hogy ki fogja a jövőben irányítani az egyesület, milyen tervei vannak, milyen tőkét szeretne bevonni, milyen tervei vannak az ott kézilabdázó gyerekekkel, edzőkkel, stábtagokkal” – tette hozzá. Horváth Péter szerint a hétfői küldöttgyűlésen rágalmazásokat kellett elszenvedniük az MKC-ért teljes szívvel dolgozó embereknek. Mint fogalmazott, Szabó Miklós és Tibori-Pál Levente a munkahelyünkön helyezett olyan mértékű nyomást rájuk, ami szerinte „teljességgel elfogadhatatlan”.

„A küldöttek állásának elvesztését helyezték előtérbe, azért, mert demokratikus jogukkal élve választottak. Az általuk kért szakmai támogatottat több okból sem tartották alkalmasnak arra, hogy az egyesületet vezesse, a felterjesztőknek alternatívája nem volt, így született meg a jogszerű döntés, mely alapján én, Horváth Péter lettem az egyesület elnöke” – idézte fel a történteket.

Fegyelmi eljárás indul

A Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) csütörtökön közleményben jelezte, hogy fegyelmi eljárást indít a szerdai mérkőzés elején történt demonstráció miatt.

A meccs versenybírói és játékvezetői a találkozó lefújását követően jelezték a történeteket az MKSZ etikai és fegyelmi bizottságnak, ami a szövetség fegyelmi szabályzata alapján elegendő alap fegyelmi eljárás megindításához.

Az MKSZ a vizsgálat lezárulta után ad részletes tájékoztatást a történtekről és a lehetséges következményekről.

Címlapról ajánljuk
Gyenesei Leila: új vezetéssel és más szemlélettel nagy lendületet kaphat az öttusa

Gyenesei Leila: új vezetéssel és más szemlélettel nagy lendületet kaphat az öttusa

Tizenkét év után lett újra magyar tagja a Nemzetközi Öttusa Szövetség elnökségének, miután Gyenesei Leilát beválasztották az irányító testületbe a tisztújító kongresszuson. A világbajnok öttusázó az InfoRádióban elmondta: a sportág népszerűbbé és jobban eladhatóbbá válhat azzal, hogy a lovaglás helyére bekerült az akadályverseny a számok közé.

Demkó Attila: az orosz–ukrán háború legvéresebb szakasza következik

A lehetséges tárgyalások előtt várható a háború legrosszabb szakasza – mondta az InfoRádióban a biztonságpolitikai szakértő, miután Ukrajna nyugati rakétákat lőtt ki Oroszországra, az pedig minden korábbinál keményebb válaszlépésekkel fenyegetőzik, sőt egyet már végre is hajtott Dnyipro városával szemben.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×