eur:
411.23
usd:
392.77
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
Szilágyi Áron (b) és a dél-koreai Gu Bon Gil a kairói vívó-világbajnokság férfi kard csapatversenyének döntőjében 2022. július 21-én. Dél-Korea 45-37-re győzött.
Nyitókép: MTI/EPA/Mohamed Hoszam

Csampa Zsolt: a vívók kezdik visszaszerezni a tradicionális erejüket

A Magyar Vívó Szövetség elnöke szerint a versenyekre való felkészülés a nehéz gazdasági körülmények között is megoldható lesz.

Hétről-hétre újratervezik a költségvetést, ami egyelőre még stabil. Ennek megőrzése kiemelt szempont a programok, a versenyek összeállításában, újratervezésében is – nyilatkozta az InfoRádiónak Csampa Zsolt, a Magyar Vívó Szövetség elnöke.

Az Európa-bajnokság után a világbajnokságon voltak a nagyobb magyar sikerek. A további, a párizsi olimpiáig tartó felkészülésről a szövetség elnöke elmondta: az olimpiai kvalifikációs időszámítás jövő áprilisban kezdődik és 2024 áprilisáig tart. Egy évig tehát a különböző versenyek - a világkupa, a Grad Prix megmérettetések, az Európa-bajnokság és a világbajnokság is - meghatározók lesznek a párizsi olimpián való részvétel szempontjából.

"Három-négy csapatunknak talán reális esélye van arra, hogy kijusson. Mellette két egyéni a másik két fegyvernemben"

– mondta.

Londonban, 2012-ben négy egyénink, Rióban egy csapatunk, Tokióban három csapatunk volt az egyéni versenyzők mellett az olimpián. "Kezdjük visszaszerezni azt az erőt és irányvonalat, amit a tradicionális múltunkból fakadóan mindenki elvár" – fogalmazott. Ez azt jelenti, hogy minden fegyvernemben erős, sikert hozó magyar csapatok szerepeljenek az olimpián.

Mint mondta, az elmúlt időszakban az utánpótlás az Európa-bajnokságon és a világbajnokságon hozták az érmeket, meg is nyertünk az éremtáblázatokat, vagyis nagyon stabil és erős alapokon van most az utánpótlás-nevelés.

A nehéz gazdasági helyzetben a klubokkal átgondolják, milyen rendszert lehet kiépíteni, amiben a műhelyek, az egyesületek egymást segíthetik. Ha bizonyos helyiségeket "hibernálni lehet és a klubmunkát átcsoportosíti máshova, és ez működőképes, akkor jó irányt vettünk".

Voltak hasonló kihívások a Covid alatt is, például a válogatott edzésein is betartották a kormányrendeletet, de mellette azért fókuszban volt a tokiói olimpiára való felkészülés, amire a női kardcsapat is kijutott. "Azt gondolom, hogy a jelenlegi energiaválság előbb vagy utóbb majd véget ér. Addig is nekünk folyamatosan gondolkodnunk kell a megoldáson" – tette hozzá a Magyar Vívó Szövetség elnöke.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Alig költ az EU Ukrajnára, hiába a nagy fogadkozások

Az orosz invázió okozta pusztító gazdasági visszaesés ellenére Ukrajna 2023-ban figyelemre méltó ellenállóképességet mutatott, a gyászos 2022-es év után a GDP-je 5,3%-kal nőtt. Ugyanakkor a háború hosszú távú hatásai súlyosak: a költségvetési kiadások drasztikus emelkedése mellett a szociális, egészségügyi és oktatási források csökkenése demográfiai problémákhoz vezethet. Az EU és más nemzetközi partnerek támogatása kulcsfontosságú Ukrajna újjáépítéséhez, amelynek költségei a Világbank szerint elérhetik a 486 milliárd dollárt. A rekonstrukciós beruházások nemcsak Ukrajna talpra állását segíthetik, hanem stratégiai előnyöket hozhatnak az EU számára is, különösen a zöldenergia és az agrárszektorok terén – írja elemzésében a Vienna Institute for International Economics Studies (WiiW).

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 20:33
×
×
×
×