eur:
414.02
usd:
396.64
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
MTI/EPA/Mohamed Hoszam
Nyitókép: MTI/EPA/Mohamed Hoszam

Csampa Zsolt: cél, hogy legalább négy vívócsapat és két egyéni versenyző ott legyen az olimpián

Ambiciózus célokkal vág neki a magyar vívóválogatott az áprilisban kezdődő olimpiai kvalifikációs időszaknak – mondta a Magyar Vívó Szövetség elnöke.

"A 2022-es év hullámvasút volt, mert azt gondoltuk, hogy túl vagyunk a Covid-válságon, ami begyűrűzött a sportba, és átírta az edzésprogramot. Aztán újra sok mindent újra kellett tervezni" – mondta az InfoRádióban Csampa Zsolt, a Magyar Vívó Szövetség elnöke, hozzátéve, hogy az ukrajnai háború és a gazdasági válság a sportban is érezteti a negatív hatását.

A tokiói olimpia a koronavírus-járvány miatt csúszott egy évet, és a versenyzőknek nem volt lehetőségük pihenőévre menni. Nagyon rövid, hároméves olimpiai ciklus kezdődöttt, most tartunk a félidőnél. "Áprilistól az olimpiai kvalifikációba lépünk,

gőzerővel dolgozunk, hogy legalább négy csapatunk és két egyéni versenyzőnk legyen a párizsi olimpián"

– jelentette ki Csampa Zsolt.

Az elnök elmondta azt is, hogy kormányzati szinten folyamatosan konzultálnak az egyesületekkel a magasabb energiaszámlák miatt. A Magyar Vívó Szövetség arra fordítja tartalékait, hogy fenntartsa az egyesületeket. Szerinte nagy munka folyik a háttérben azért, a magyar sport és a vívás ne álljon le, és teljesítményt fenntartsák.

Jövőre fontos nemzetközi versenyeket rendeznek, elsősorban tavasszal. Most arra várnak, hogy kiderüljön, jövőre mekkora állami támogatással számolhatnak, mert utána tudják elkezdeni a hazai rendezésű versenyekre a szerződéskötéseket és a közbeszerzéseket. Arra is készülnek, hogy az olimpiai kvalifikációs időszakban a budapesti versenyekre nagy számmal érkeznek a versenyzők.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×