eur:
402.37
usd:
371.5
bux:
91415.63
2025. március 29. szombat Auguszta
A sérült Kalmár Zsoltot leviszik a pályáról a Puskás Aréna avatóján játszott Magyarország - Uruguay barátságos labdarúgó-mérkőzésen 2019. november 15-én. Magyarország - Uruguay 1-2.
Nyitókép: A sérült Kalmár Zsoltot leviszik a pályáról a Puskás Aréna avatóján játszott Magyarország - Uruguay mérkőzésen. MTI/Illyés Tibor

Ismét megműtötték Kalmárt, csak jövőre térhet vissza

A válogatott labdarúgó térde március 31-én az Andorra-Magyarország világbajnoki selejtezőn sérült meg súlyosan.

Az újabb operációról dunaszerdahelyi klubjának, a szlovák élvonalbeli DAC-nak a közösségi oldala számolt be.

A futballista elszakadt külső oldalszalagját április 12-én már megműtötte Majzik Ernő. Akkor derült ki, hogy a keresztszalagjának nagyobb része is megsérült - amit korábban az MR-vizsgálatok nem mutattak ki -, ezért újabb beavatkozás vált szükségessé. Utóbbi azonban jó pár napot csúszott, mert sérült testrészben sokáig nem szűnt meg a gyulladás, és addig nem lehetett újra megműteni.

Kalmár Zsoltra most két hét pihenés vár, majd elkezdi a rehabilitációt. Várhatóan 2022 tavaszán térhet vissza a pályára - írta a Nemzeti Sport Online.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Száj- és körömfájásjárvány - Irgalmatlan szigor lép életbe az állatok terén

Például minden korlátozás alá eső terület esetében érvényes, hogy azokba fogékony állatokat tilos beszállítani, valamint az állatokat kivinni onnan.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Uniós pénzek tűnnek el a bürokrácia útvesztőjében – meglepő parlamenti jelentés készült

Uniós pénzek tűnnek el a bürokrácia útvesztőjében – meglepő parlamenti jelentés készült

Az Európai Unió költségvetésében párhuzamosan két jelentős cél is hangsúlyosan megjelenik: az innováció ösztönzése és a regionális egyenlőtlenségek csökkentése. Bár a Horizont Európa és a Kohéziós Politika külön logika mentén működik, a döntéshozók évek óta próbálják összekapcsolni a két forrásrendszert, hogy azok hatékonyabban támogassák egymást. A cél világos: a kutatási kiválóság ne csak a fejlettebb térségek kiváltsága legyen, hanem a leszakadó régiókban is érvényesüljön. Ennek érdekében az EU jogi és adminisztratív eszközökkel is ösztönözni próbálja a szinergiákat, például a források kombinálását vagy a közös pályázati mechanizmusokat – egy friss, az Európai Parlament számára készült jelentés azonban arra figyelmeztet, hogy a gyakorlatban továbbra is komoly akadályok gátolják a két támogatási forma összehangolását, a problémával pedig az Európai polgári vitacsoportok most kezdődő ülésein is hangsúlyosan foglalkoznak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×