eur:
413.17
usd:
401.03
bux:
81766.83
2025. január 10. péntek Melánia
Perl Zoltán (j) és az ukrán Vjacseszlav Bobrov a férfi kosárlabda Európa-bajnoki selejtező 6. fordulója F csoportjában játszott Ukrajna - Magyarország mérkőzésen Kijevben 2021. február 22-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Szerhij Dolzsenko

Eb-n a férfi kosárválogatott - "valahol a legjobb 16-hoz vagyunk közel"

Nem kerget túlzó álmokat Perl Zoltán, az Eb-részvételt kiharcoló férfi kosárlabda-válogatott játékosa.

Sorozatban másodszor jutott ki az Európa-bajnokságra a magyar férfi kosárlabda-válogatott, legutóbb 1969-ben fordult ez elő. Az együttes Kijevben Ausztria legyőzése után már pénteken ünnepelhetett, a hétvégén aztán ismét legyőzte az osztrákokat, majd hétfő este már fiatalokkal felállva kapott ki Ukrajnától, de ennek nem volt tétje.

"Nagy dolog, örülünk neki, ez volt a cél a sorozat kezdete előtt" - fogalmazott az InfoRádióban a csapat játékosa, Perl Zoltán.

Ismert, már igencsak a kijutásra esélyesként érkezett a csapat Kijevbe, hisz a négy meccs közül elég volt egyet megnyernie, hiszen korábban idegenben verte Ukrajnát, itthon pedig Szlovéniát.

Hogy a csapatnak hol a helye a legjobb 24 között, arról azt mondta, sok dologtól függ.

"A legjobb 16-hoz közel vagyunk, legutóbb sikerült e közé kerülni, és a vb-selejtezők során is bent voltunk a legjobb 15 európai csapat között. Szerintem valahol ez lehet a realitás."

Perl Zoltán, aki Olaszországban és Spanyolországban is légióskodótt már, úgy gondolja, a siker várható hozadéka, hogy ismét szem előtt lehetnek a magyar játékosok egész Európában. A Szombathely kosárlabdázója egyébként úgy tervezi, a másfél év múlva Eb-szereplő csapatban is ott lesz.

A fiatal, sikeréhes kosarasok, valamint a rutinosabb játékosok elegye pedig még több sikerre vezethet Perl Zoltán szerint, "az idősebbek tudják segíteni a fiatalokat, akik viszont tudnak plusz energiákat hozni".

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Naggyá teszi-e Grönland Amerikát? - Demkó Attila véleménye

Naggyá teszi-e Grönland Amerikát? - Demkó Attila véleménye

Már első elnöksége idején is felvetette, és most ismét megerősítette Donald Trump megválasztott amerikai elnök, hogy megvenné az Egyesült Államok Dániától Grönlandot. Az InfoRádió Demkó Attila biztonságpolitikai szakértőt, az NKE John Lukács Intézet Stratégiai Jövő programjának vezetőjét kérdezte az amerikai tervekről.

MOHU: az ünnepi rekordforgalomban sem volt tömeges automataleállás

A fél év alatt teljesült egymilliárdos visszaváltási darabszám (műanyag palack, fémdoboz és üveg) azt is jelenti, hogy a korábbi rendszerben ebből 700 000 nem újrahasznosítóban, hanem a hulladéklerakókban kötött volna ki – mondta az InfoRádióban Szabó Szilvia, a MOHU gyártói felelősségi rendszerek vezetője. Hozzátette azt is, hogy bizonyos visszaváltógép-leállások rendszerszerűek, mindig elő fognak fordulni, ám gyorsan orvosolhatók.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.10. péntek, 18:00
Kőrösi Csaba
a Kék Bolygó Alapítvány stratégiai igazgatója
Egyetlen kis szigeten múlhat az Egyesült Államok globális katonai hegemóniája, de Washington késlekedik a szükséges lépésekkel

Egyetlen kis szigeten múlhat az Egyesült Államok globális katonai hegemóniája, de Washington késlekedik a szükséges lépésekkel

Az Egyesült Államok stratégiai helyzete a Csendes-óceán nyugati részén komoly kihívásokkal néz szembe, különösen Kína, Oroszország és Észak-Korea növekvő befolyása miatt. Ebben a geopolitikai helyzetben Guam, az USA csendes-óceáni területe kulcsfontosságú szerepet tölt be az amerikai katonai jelenlét és védelmi képességek szempontjából. A sziget védelme és fejlesztése sürgős feladattá vált, amely a következő kormányzat egyik legfontosabb nemzetbiztonsági prioritása lehet - számolt be a Breaking Defense.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×