eur:
413.94
usd:
396.69
bux:
78741.84
2024. december 23. hétfő Viktória
Frank Lampard visszavonult angol labdarúgó, az angol első osztálybeli Chelsea legendás játékosa sajtótájékoztatót tart a londoni Stamford Bridge stadionban 2019. július 4-én. A londoni klub három évre szerződtette vezetőedzőjének a 41 éves szakembert, aki a Juventushoz távozó olasz Maurizo Sarrit váltja.
Nyitókép: MTI/EPA/Neil Hall

Tíz év után fordult meg a trend a labdarúgásban

Az angol klubok jártak az élen, közülük is a Chelsea költötte a legtöbbet új játékosokra.

Az új labdarúgók szerződtetésére költött összeg 23,4 százalékkal csökkent 2020-ban az előző évhez képest a nemzetközi szövetség (FIFA) kimutatása szerint.

A világszervezet tájékoztatása szerint a klubok összesen 5,63 milliárd dollárt költöttek tavaly, szemben a 2019-es 7,35 milliárd dollárral.

Ez 2016 óta a legalacsonyabb összeg,

és az elmúlt tíz évben először csökkent a klubok anyagi ráfordítása.

Az összeg legnagyobb részét ezúttal is az európai együttesek költötték, köztük is az angolok jártak az élen, akik összesen 1,627 milliárd dollár értékben szerződtettek új játékosokat. A szigetország csapatait a spanyolok, őket a németek és a franciák követték. Az Európán kívüli országok közül a brazil és az amerikai klubok áldozták a legtöbb pénzt igazolásokra.

A csapatok közül a Chelsea fordította a legtöbb pénzt erősítésre, Frank Lampard együttesét a Manchester United, a Manchester City, a Barcelona és a Juventus követte. A legtöbb bevételre a spanyolok tettek szert 785,7 millió dollárral.

Tavaly összesen 17 077 üzletet kötöttek, egy évvel korábban 18 047 volt ez a szám, az üzletkötések több mint felében pedig 500 ezer dollárnál kevesebbet költöttek a csapatok.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×