eur:
401.37
usd:
365.71
bux:
73411.75
2024. október 5. szombat Aurél
Gary Cahill (b) és a fehérvári Marko Scepovic a labdarúgó Európa-liga L csoportjában játszott Chelsea - Vidi FC mérkőzésen a londoni Stamford Bridge stadionban 2018. október 4-én. A Chelsea 1-0-ra győzött.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Nagy csapás a Chelsea-nek

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) fellebbviteli bizottsága is elutasította a Chelsea fellebbezését, amelyet azért nyújtott be a londoni klub, mert a szervezet kizárta a következő két átigazolási időszakból.

A FIFA szerdán közölte, hogy a bizottság fenntartotta a szervezet februárban hozott döntését, amellyel kapcsolatban márciusban már elutasították a Chelsea első fellebbezését.

A londoni klub az ismételt negatív döntés ellenére is reménykedhet még abban, hogy a nyári átigazolási szezonban - amely Angliában június 11-én kezdődik - nemcsak eladni, hanem vásárolni is tud. Ehhez az kell, hogy - a hasonló okból korábban már elmarasztalt topklubokhoz hasonlóan - a nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) forduljon: amíg ugyanis folyamatban van az ügy, addig nem lép életbe a büntetés.

A Chelsea-nek nagyon fontos lenne, hogy idén nyáron igazolni tudjon. A klub kiharcolta a részvételt a Bajnokok Ligája következő kiírására, de jelentősen meggyengülhet, miután a nemzetközi sportsajtó hónapok óta arról ír, hogy legjobbja, Eden Hazard a szezon végén távozik, és a Real Madridhoz igazol.

A FIFA azért büntette meg az angol egyesületet, mert az 29 esetben vétett a 18 éven aluli külföldi futballisták szerződtetésének szabályai ellen, illetve számos szabálytalanságot követett el a regisztrációs eljárásban. A nemzetközi szövetség hasonló okokból a Real Madridot és az Atlético Madridot is megbüntette 2016 januárjában. Előbbinek a CAS-nál sikerült elérnie a határozat felfüggesztését, utóbbinak viszont 2018 januárjáig érvényben maradt az átigazolásokból történt kizárása. A Barcelonát 2014-ben hasonló okból szintén két idényre zárták ki az átigazolásból.

Címlapról ajánljuk
Pazarlás, élelmiszerválság, éhezés – mit tehetünk, hogyan előzhetjük meg?

Pazarlás, élelmiszerválság, éhezés – mit tehetünk, hogyan előzhetjük meg?

A megtermelt élelmiszerek több mint harminc százaléka a szemetesbe kerül, miközben napjainkban már a fejlett országok szegényebb polgárai is kénytelenek lejjebb adni fogyasztásuk mennyiségéből vagy minőségéből – mondta az InfoRádióban az Ökológiai Mezőgazdasági Kutatóintézet ügyvezetője. Dexler Dóra figyelmeztetett: nem jó az sem, ha csak a spórolásra gondolunk, mert a legolcsóbb élelmiszer nem feltétlenül a legjobb minőségű.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.10.07. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×