eur:
414.54
usd:
398.36
bux:
79580.08
2024. december 23. hétfő Viktória
Nico Hülkenberg, a Renault német versenyzője teszteli versenyautóját a montmelói versenypályán 2019. február 20-án. A Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság szezonnyitó nagydíját március 17-én rendezik Melbourne-ben.
Nyitókép: MTI/AP/Joan Monfort

Elbújtak a sztárok a Forma-1 első teszthetén

Sem az ötszörös világbajnok Lewis Hamilton, sem a négyszeres bajnok Sebastian Vettel nem erőltette meg magát túlságosan a Barcelonai teszthéten, aminek záró napján Nico Hülkenberg volt a leggyorsabb.

Nico Hülkenberg érte el a legjobb köridőt az idei Forma-1-es szezon első hivatalos tesztjének negyedik napján.

A Renault német pilótája mindössze 24 kört tett meg a Barcelona melletti Circuit de Catalunyán, de ennyi is elég volt neki ahhoz, hogy csütörtökön és a négynapos teszt összesítésében is a leggyorsabbnak bizonyuljon 1:17.393 perces eredménnyel. Ugyanakkor öröme és a csapatáé nem lehetett teljes, mert az autója nem bírta végig a gyakorlást.

A második időt Alexander Albon (1:17.637), a Toro Rosso thaiföldi versenyzője, a harmadikat pedig a Renault ausztrálja, Daniel Ricciardo (1:17.785) autózta. Előbbi 136, utóbbi 34 kört ment.

A címvédő és ötszörös vb-győztes Lewis Hamiltonnak 1:17.977 volt a legjobb eredménye, amivel ötödik lett. A brit pilóta 58 körön keresztül tesztelte a Mercedest.

A hétfői nyitányon a németek négyszeres világbajnoka, a Ferrarival versenyző Sebastian Vettel volt a leggyorsabb 1:18.161-gyel, kedden csapattársa, a monacói Charles Leclerc nyert, 1:18.247-tel, szerdán pedig az egyéves kihagyás után idén visszatérő Danyiil Kvjat, a Toro Rosso orosz pilótája 1:17.704-gyel.

Az e heti teszt ezzel véget ért, jövő keddtől péntekig újabb következik Barcelonában. Az idei szezon március 17-én Melbourne-ben, az Ausztrál Nagydíjjal rajtol.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Határon átnyúló milliárdok, átalakuló uniós támogatási rendszer: így alakítja át Magyarország jövőjét az EU titkos fegyvere

Határon átnyúló milliárdok, átalakuló uniós támogatási rendszer: így alakítja át Magyarország jövőjét az EU titkos fegyvere

Hogyan egyensúlyozhat az Európai Unió a versenyképesség, a szolidaritás és az együttműködés hármas alapelve között a kohéziós politika területén? Ezt a kérdést járta körül Koller Boglárka, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem professzora „A kohéziós politika jelene és jövője” című konferencián tartott előadásában. Az uniós politikák eredményei ellenére a területi egyenlőtlenségek továbbra is fennállnak, miközben az új célkitűzések – mint a fenntarthatóság és a digitalizáció – egyre nagyobb szerepet kapnak. A konferencia másik kiemelt témája az Interreg programok határon átnyúló együttműködései voltak, amelyek Holop Silveszter előadása szerint nemcsak gazdasági, hanem társadalmi és kulturális dimenzióban is hozzájárulnak a határ menti régiók fejlődéséhez. A szakértők egyetértettek abban, hogy a kohéziós politika jövője az alapelvek megőrzésén és a helyi szintek erősítésén múlik.    

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×