eur:
406.18
usd:
356.97
bux:
92858.28
2025. április 25. péntek Márk

Bernek Péter és Hosszú Katinka aranyérmes

Két arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet nyertek a magyar úszók csütörtökön a koppenhágai rövidpályás Európa-bajnokság második napján.

Az esti programban elsőként Bordás Beatrix versenyzett az 50 méter pillangó elődöntőjében, amelyben egyéni legjobbját (26.23) megjavítva, 26.16 másodperces idővel a 15. helyen végzett.

Férfi 200 méter mellen Horváth Dávid nagy egyéni csúccsal (2:05.51) verekedte be magát a fináléba, ahol ezen az időn még tovább tudott faragni: 2:05.16 perccel hetedikként csapott célba.

400 méter vegyesen két magyar is rajthoz állt, Bernek Péter - aki szerdán 400 méter gyorson második lett - és Gyurta Gergely. Előbbi hatalmas egyéni csúccsal, eddigi legjobbjánál több mint két másodperccel erősebb idővel, 3:59.47-tel nyert, Gyurta pedig, ugyancsak egyéni rekorddal, 4:03.36 perccel harmadik lett.

A női 100 méter hát döntőjében a szám egyeduralkodója, Hosszú Katinka az utolsó fordulójával rázta le magáról legnagyobb riválisát, a holland Kira Toussaint-t, és 55.66 másodperccel győzött.

Nem sokkal később 100 méter vegyesen az elődöntőben kellett bizonyítania. Érthetően gyengébben úszott, mint délelőtt (56.75), amikor kis híján megdöntötte saját világcsúcsát, de így is a legjobb idővel, 57.64-gyel jutott a fináléba, amelynek tagja lesz Verrasztó Evelyn is 59.85-tel, az ötödik idővel.

A magyarok közül zárásként Kapás Boglárka ugrott medencébe 800 méter gyorson, és végig nagy csatát vívott Sarah Köhlerrel. A szoros küzdelmet végül a német nyerte, a magyar versenyző pedig - bár féltávtól sokáig vezetett kis különbséggel - 8:11.13 perces egyéni csúccsal másodikként csapott célba.

A magyarok két nap után három arany-, két ezüst- és egy bronzéremmel állnak az Eb-n.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Salát Gergely: vámháború, gazdasági átalakulás és a kínai–amerikai rivalizálás kulisszatitkai

Az amerikai–kínai vámháború hátteréről, lehetséges hatásairól, a kínaiak várható reakcióiról, az ottani gazdaság szükséges szerkezeti átalakításáról, 400 millió „másodrendű” állampolgárról és Oroszország szerepéről is beszélt Salát Gergely, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa az InfoRádió Aréna című műsorában.
VIDEÓ
Az élre tört a radikális jobboldal Európa legerősebb hatalmában – Történelmi átrendeződés a láthatáron?

Az élre tört a radikális jobboldal Európa legerősebb hatalmában – Történelmi átrendeződés a láthatáron?

Miközben a közvélemény-kutatások szerint az Alternatíva Németországnak (AfD) beérte a februári választásokat megnyerő kereszténydemokratákat Németországban, addig Európa másik vezető hatalmában, az Egyesült Királyságban is előretört a populista Reform UK a júliusi parlamenti voksolás után. A kormányon lévő Munkáspárt és a tavaly 14 év után ellenzékbe vonult konzervatívok – a felmérések rájuk nézve lehető legméltányosabb értelmezése szerint is – pariba kerültek a brexit-kampánnyal elhíresült Nigel Farage pártjával, ezzel párhuzamosan pedig a liberáldemokraták és a zöldek is erősödtek. A tavaly nyári választás után máris érkezik a szétesőben lévő brit kétpártrendszer első megmérettetése, ami az élre tört Reform UK-t és az egyre népszerűtlenebb Munkáspártot is kihívás elé állítja, a konzervatívokat pedig hatalmas vereséggel fenyegeti. A jövő héten esedékes önkormányzati választás és egy ugyanekkor tartott időközi parlamenti voksolás rengeteg kérdésre választ adhat Nagy-Britanniában.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×