393.14
363.6
72351.87
Magyar vízilabdás tornagyőzelem a vb-főpróbán

A magyar válogatott nyerte a Budapesten rendezett BENU Kupa férfi vízilabdatornát, amely a hétvégén kezdődő hazai vizes világbajnokság főpróbájának számított Märcz Tamás legénysége számára.

Az együttes a négycsapatos torna vasárnapi zárónapján a románokat győzte le, így százszázalékos teljesítménnyel végzett az első helyen.

A budapesti vb-nyitány hétfőn este lesz Ausztrália legjobbjai ellen.

Magyarország-Románia 15-9 (3-2, 2-2, 7-1, 3-4)

a magyar góldobók: Manhercz 5, Erdélyi, Vámos 3-3, Hosnyánszky 2, Hárai, Török 1-1

Az elején "döcögött" a magyar válogatott játéka, a pontatlan befejezések miatt a románok tartani tudták a lépést egészen két negyeden át. A nagyszünetre 5-4-es hazai vezetésnél vonultak el a csapatok, a harmadik negyedben aztán a Märcz-alakulat megrázta magát, meg sem állt 9-4-ig, gyakorlatilag már ekkor eldöntve a mérkőzés végkimenetelét.

A hazai gárda legeredményesebbje az öt gólig jutó Manhercz Krisztián volt.