eur:
402.8
usd:
372.11
bux:
88686.46
2025. április 1. kedd Hugó

Újabb fordulatot vett az olimpiai doppingbotrány

Az ötödik helyezetthez kerül az olimpiai bronz.

Az orosz atléta vizeletmintájának újraelemzése az anabolikus szteroidok közé tartozó turinabolt mutatott ki. Csernova eredetileg a negyedik helyen végzett, akkor lépett előre, amikor az ukrán Ludmilla Blonszka doppingvizsgálatának eredménye pozitívnak bizonyult. A bronzérmet most a brit Kelly Sotherton kapja meg.

Tavaly novemberben ugyancsak doppingvétség miatt a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) elvette Csernova 2011-es világbajnoki arany- és a 2012-es ötkarikás bronzérmét.

Az Orosz Doppingellenes Ügynökség korábban két évre szóló eltiltással sújtotta a 2013 és 2015 közötti időszakra vonatkozóan, s a 2009 augusztusa és 2011 augusztusa közötti minden eredményét törölte. Tavaly novemberben a CAS február 5-től kezdődően három év, nyolc hónapra tiltotta el a vétkest, de ebbe beszámította a korábbi kétéves eltiltását is.

A 2008-as pekingi és a 2012-es londoni olimpián levett doppingmintákat a Nemzetközi Olimpiai Bizottság megbízásából elemzik újra, a vizsgálatok már több mint száz sportoló esetében zárultak pozitív eredménnyel. A mintákat tíz évig tárolják, a kínai fővárosban kiosztott érmek közül már 41 talált új gazdára.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.01. kedd, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára
Mégis mi lesz, ha Donald Trump tényleg megtámadja Grönlandot?

Mégis mi lesz, ha Donald Trump tényleg megtámadja Grönlandot?

Néhány hónapja még teljesen abszurd lett volna arról elmélkedni, hogy mi lenne, ha az Egyesült Államok megtámadna egy másik NATO-tagállamot, Donald Trump amerikai elnök viszont láthatóan mindenképpen meg akarja szerezni magának a Dániához tartozó Grönlandot. Trump több ízben beszélt arról is, hogy legrosszabb esetben még akár az amerikai haderőt is hajlandó lenne használni saját szövetségesével szemben, hogy az északi területet uralma alá hajtsa. Bár még sosem történt ilyen, és a NATO alapszerződése nem tér ki rá, alapvető sejtéseink lehetnek, mi történne, ha egy NATO-tagállam megtámadna egy másikat, Amerika katonai erőben való túlsúlya azonban most mindenképpen komplikálttá teszi a helyzetet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×