eur:
386.98
usd:
356.05
bux:
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik
Eszenyi Enikő  Myrtle Gordon szerepében John Cassavetes Premier című színművének próbáján a Vígszínházban 2019. február 27-én. A darabot Martin Cicvák rendezésében március 2-án mutatják be.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Visszatérés: három év után játszik újra Budapesten Eszenyi Enikő

A Játékszínben áll színpadra a Kossuth- és Jászai díjas színésznő.

2020 tavaszán, a Vígszínház igazgatóválasztása előtt nem sokkal több egykori társulati tag számolt be nyílt levélben arról, hogy az Eszenyi Enikő által gyakorolt verbális erőszak és agresszív vezetői kommunikáció vezetett ahhoz, hogy felbontsák a szerződésüket a Vígszínházzal. A színésznő ennek hatására visszavonta beadott pályázatát és befejezte vígszínházi munkáját, majd jó időre eltűnt a nyilvánosság elől – emlékeztet az index.hu.

2021 februárjában Csehov Sirály című darabjával tért vissza Eszenyi Enikő a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Csengeren. Ezután Kecskeméten kapott lehetőséget, mint a Cirkuszhercegnő rendezője, majd Güntherné karakterét játszó kollégájának betegsége miatt a színpadra is visszatért. Budapesten egészen mostanáig nem kapott lehetőséget.

Most a Játékszínbe hívták – tudta meg a lap –, ahol a Szikora János által rendezett Csodálatos vagy Júlia című darabban fog újból színpadra lépni.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.21. kedd, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Váratlan fordulat boríthatja az amerikai választást: így lehet, hogy sem Trump, sem Biden nem lesz elnök

Kísérteties módon pontosan 200 évvel ezelőtt történt olyan legutóbb, hogy sem a legtöbb választó szavazatát, sem az elektori kollégiumban legtöbb voksot begyűjtő jelöltből lett amerikai elnök. Logikus módon azt hihetnénk elsőre, hogy a "szabadság földjén" az elnökválasztás olyan szimplán működik, hogy az a jelölt arat győzelmet, akire a legtöbben adják le szavazatukat, ez azonban távolról sem így van: a döntés a tagállami delegáltakból álló elektori kollégium kezében van. Az pedig tovább bonyolítja a helyzetet, hogy ha az elektorok között nem szerez egyik jelölt sem többséget, vagy döntetlen alakul ki, akkor borul az egész rendszer, és a legvégén akár a nép akaratával szöges ellentétben lévő eredmény is születhet. Ahogy 1824-ben, ez a demokratikusságát nézve megkérdőjelezhető lehetőség idén is fennáll; sőt még az is előfordulhat, hogy nem Donald Trump és nem is Joe Biden lesz az Egyesült Államok következő elnöke. Mindez kétség kívül óriási alkotmányos válságot szülne, de, hogy miért is lehetséges egyáltalán, most kiderül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. május 18. 09:12
×
×
×
×