eur:
411.19
usd:
392.91
bux:
0
2024. november 25. hétfő Katalin
Nyitókép: Pixabay.com

Új részletet közöltek a Nobel-díj átadásáról

Idén is hazájukban vehetik át az elismerést a Nobel-díjasok, a koronavírus-járvány miatt az elmúlt évhez hasonlóan nem utaznak Stockholmba az ünnepélyes átadásra az elismerés kitüntetettjei - jelentette be a Nobel Alapítvány.

A különböző tudományos kategóriák és az irodalmi kategória, valamint a Nobel-békedíj nyerteseit október 4. és október 11. hirdetik ki Stockholmban és Oslóban.

"Világossá vált, hogy idén a decemberi Nobel-ünnepségek, amikor Stockholmban és Oslóban átadják a díjakat, a digitális és fizikális események keveréke lesz" - közölte az alapítvány.

A Nobel-napon, december 10-én egybefűzik a stockholmi városházán megrendezendő ünnepséget a díjak átadásának helyszíneivel. Egyedül a Nobel-békedíjat Osloban átadó norvég Nobel-bizottság tartja fenn még annak lehetőségét, hogy a helyszínen fogja üdvözölni a nyertest - tették hozzá.

Úgy gondolom, mindenki szeretné, ha véget érne a járvány, itt azonban még nem tartunk - mondta Vidar Helgesen, a Nobel Alapítvány igazgatója. A járvány további alakulása és a nemzetközi utazások miatti bizonytalanságok az oka annak, hogy az általában a világ különböző tájairól származó díjazottak elismerésüket hazájukban vehetik majd át - magyarázta Helgesen.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a bérmegállapodásról: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a bérmegállapodásról: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

A magyar startupok sikerét és az innovatív ötletek kibontakozását számos tényező akadályozhatja Magyarországon. Ide tartozik a szabályozási környezet, a befektetők alacsony kockázatvállalási hajlandósága, vagy a pénzügyi eszközök szűkössége. A Nemzeti Innovációs Ügynökség ezeknek a gátaknak a lebontásán dolgozik, aminek az eredménye nem csak egy kiterjedtebb magyar startup ökoszisztéma lehet, de az is hogy a magyar ötletek „láthatóvá válnak” a nemzetközi porondon. Erről kérdeztük Bódis László, innovációért felelős helyettes államtitkárt, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×