Infostart.hu
eur:
355.37
usd:
312.56
bux:
138853.98
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Donald Trump volt amerikai elnök, a Republikánus Párt elnökjelöltje beszél támogatóihoz a michigani Grand Rapidsban rendezett választási gyűlésen 2024. július 20-án. Az elnökválasztást november 5-én tartják az Egyesült Államokban.
Nyitókép: MTI/EPA/Allison Dinner

Ki vagytok rúgva! - bejelentette Donald Trump az első négy tisztviselő menesztését

Máris nekilátott az új elnök, hogy eltávolítsa a "megbízhatatlan" tisztségviselőket a kormányzatból.

A hétfőn beiktatott 47. amerikai elnök ígéretei és rendeletei után személyi döntéseket is hozott rögtön az első hivatali napján. Mint a Truth Social közösségi oldalán írta, elnöki irodája aktívan dolgozik az előző adminisztráció több mint ezer olyan elnöki kinevezettjének azonosításán és eltávolításán, aki nem felel meg az "ismét naggyá tesszük Amerikát" szlogennel meghirdetett elképzeléseiknek. "Legyen ez hivatalos elbocsátási értesítés ennek a négy személynek", írta, hozzátéve, hogy a többi érintett nevét is hamarosan nyilvánosságra fogják hozni.

Az első eltávolítottak egyike Mark Milley tábornok, az Egyesült Államok vezérkari főnökeinek összevont bizottságának korábbi elnöke, akit Joe Biden volt elnök a közelmúltban nevezett ki a Nemzeti Infrastruktúra Tanácsadó Testületbe és akinek munkáját Donald Trump számos alkalommal nyilvánosan kritizálta korábban. Szintén mennie kell Jose Andres spanyol-amerikai sztárséfnek az elnöki sport-, fitnesz- és táplálkozási tanácsadó testületből. Brian Hookot eltávolították a nemek közötti egyenlőség kérdéseivel foglalkozó Wilson Center for Scholarsból, Keisha Lance Bottoms pedig az elnöki exportanács munkatársa volt eddig.

Trump már többször beszélt arról, hogy hivatalba lépése után számára megbízható, az általa képviselt irányvonalnak megfelelő munkatársakat akar látni a kormányzatban, és nem akarja, hogy a "mélyállam", vagyis az adminisztratív szervezet ismét megakadályozza vagy megnehezítse döntéseinek végrehajtását.

Címlapról ajánljuk
Apáti Ferenc: több ok miatt is kellenek a külföldi vendégmunkások a zöldség-gyümölcs ágazatban

Apáti Ferenc: több ok miatt is kellenek a külföldi vendégmunkások a zöldség-gyümölcs ágazatban

„Nem tudjuk megúszni, hogy harmadik országbeli munkaerővel dolgoztassunk” – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke. Apáti Ferenc egyetemi docens szerint egyre kevesebb magyar születik, egyre kevesebben vállalják el a betakarítás nehéz fizikai munkáját, és a piaci verseny miatt nem tudnak nekik sokkal magasabb bért adni.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×