eur:
415.45
usd:
403.11
bux:
79775.14
2025. január 5. vasárnap Simon
Irakli Kobahidze georgiai miniszterelnök beszél a függetlenség napja alkalmából tartott ünnepségen Tbilisziben 2024. május 26-án. A cári Oroszország összeomlását követően a Kaukázus déli részén fekvő területen 1918. május 26-án kiáltották ki a független Grúz Demokratikus Köztársaságot.
Nyitókép: MTI/EPA/Reuters pool/Irakli Gedenidze

Grúzia felfüggeszti a csatlakozási tárgyalások megkezdését az EU-val

A kormányzó Grúz Álom - Demokratikus Grúzia párt 2028-ig felfüggeszti a csatlakozási tárgyalások megkezdését az Európai Unióval – jelentette be Irakli Kobahidze grúz kormányfő csütörtöki sajtótájékoztatóján.

„Ma arról döntöttünk, hogy 2028-ig nem vesszük napirendre az uniós csatlakozási tárgyalások megkezdését. Emellett 2028-ig nem fogadunk el semmilyen támogatást az Európai Uniótól” – közölte a grúz miniszterelnök, akinek a kormánya a nap folyamán kapta meg a parlamenti jóváhagyást következő négyéves programjához.

Kobahidze kijelentette: meg kell mutatni a európai uniós bürokratáknak, hogy hazájával „nem a zsarolás és sértések, hanem a tisztelet” nyelvén kell beszélni. Mint mondta, az EU ártott az ország tekintélyének, mert manipulációra használta fel a csatlakozási tárgyalások megnyitásának kérdését. A tbiliszi kormány döntése ezt a kárt enyhíti – tette hozzá.

A kormányfő kijelentette: a grúz nép büszke, önérzetes és gazdag történelemmel rendelkezik, ezért számára „teljesen elfogadhatatlan alamizsnaként tekinteni az európai uniós integrációra”. Annak a meggyőződésének adott hangot, hogy a georgiai nép kultúrájával és lehetőségeivel gazdagítaná az Európai Uniót, amint ez fordítva is igaz.

Grúzia 2023 decemberében tagjelölti státuszba került, az EU azonban az ország mostani vezetését Nyugat-ellenes politikával vádolja, és befagyasztotta ezt a folyamatot.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.01.06. hétfő, 18:00
Csaba László
közgazdász, egyetemi tanár
Egész Amerikát felforgathatja Donald Trump radikális ígérete – Ezt tényleg megteheti?

Egész Amerikát felforgathatja Donald Trump radikális ígérete – Ezt tényleg megteheti?

Donald Trump nem arról híres, hogy visszafogott ígéreteket tenne a választási kampány hevében. 2024-ben rengeteg alkalommal megfogadta például, hogy egy csapásra megoldana olyan összetett külpolitikai kihívásokat, mint az orosz-ukrán háború vagy a közel-keleti konfliktusok, ezúttal azonban az egyik, ha nem a legfontosabb belpolitikai tervével, "az amerikai történelem legnagyobb deportálási akciójával" foglalkozunk. A megválasztott elnök valóban válogatás nélkül kitoloncolhatja az Egyesült Államokban élő több mint 11 millió illegális bevándorlót? Még ha meg is van a szándéka, rendelkezésére állnak Trumpnak az ehhez szükséges eszközök? És milyen hatással lenne az illegális bevándorlók tömeges kiutasítása az amerikai gazdaságra, no meg mit gondolnak a tervről az amerikaiak? Itt a válasz.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×