eur:
411.11
usd:
392.25
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Nyitókép: Unsplash

A BYD-gyár ügyében üzent Kína budapesti nagykövete

A Szegedi Szakképzési Centrum Déri Miksa Műszaki Technikumban átadta a kínai minikönyvtárat. Hangsúlyozta, Magyarország és Kína kapcsolatai a történelem során jelenleg a legjobbak.

A BYD szegedi üzemének építése jó példája a két ország közötti kapcsolatok fejlődésének – jelentette ki Gong Tao, a Kínai Népköztársaság budapesti rendkívüli és meghatalmazott nagykövete pénteken.

A diplomata azt követően, hogy a Szegedi Szakképzési Centrum Déri Miksa Műszaki Technikumban átadta a kínai minikönyvtárat, hangsúlyozta, Magyarország és Kína kapcsolatai a történelem során jelenleg a legjobbak. A két ország közötti diplomáciai kapcsolatok felvételének 75. évfordulója alkalmából májusban Hszi Csin-ping kínai elnök történelmi látogatást tett Magyarországon. Ezzel a két ország közötti kapcsolatok erős lendületet kaptak.

A nagykövet közölte, csütörtöki és pénteki szegedi látogatása során találkozott Botka László (Összefogás Szegedért) polgármesterrel, Mágori Andrással (Fidesz-KDNP), a Csongrád-Csanád vármegyei közgyűlés elnökével, valamint a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) vezetőivel.

A nagykövet elmondta, a BYD szegedi üzemének építése zökkenőmentesen folytatódik. A tervek szerint 2025 második félévében elindul a termelés, és elkészülnek az első elektromos személyautók a szegedi gyárban.

Gong Tao kitért arra, a kínai kormány komoly hangsúlyt fektet az új energiák területére, a zöld átállásra, ennek jó példája a BYD, a világ piacvezető elektromosautó-gyártója.

A diplomata reményei szerint a kínai vállalatok elősegíthetik Magyarország zöld átállását, előmozdíthatják az ország magas minőségű fejlődését és hozzájárulhatnak ahhoz is, hogy Magyarország az európai elektromos autóipar élére kerülhessen.

Gong Tao leszögezte, minden kínai vállalkozásnak be kell tartania a helyi szabályokat, vállalnia a környezetvédelmi és fenntarthatósági kötelezettségeket. Ugyanakkor fontos az is, hogy aktív kapcsolatot alakítsanak ki a helyi közösségekkel, hogy jobban szolgálhassák a helyben élő embereket.

Kína és Magyarország együttműködése jól mutatja, hogy a legjobb, ha összekötjük a világ keleti és nyugati részét, ami előmozdítja a világ békéjét, fejlődését és fellendülését – fogalmazott a nagykövet.

A két ország közötti tudományos és technológiai együttműködés egyre szorosabb, a kapcsolatok erősödnek a felsőoktatás mellett már a szakképzésben is – közölte a nagykövet. Hozzátette: bízik benne, hogy a BYD piacvezetőként segítséget tud nyújtani ahhoz, hogy a szegedi Déri Miksa Műszaki Technikumban is egyre több tehetséget nevelhessenek.

A diplomata úgy fogalmazott, szegedi látogatásának legfontosabb tapasztalata, hogy a kínai és a magyar nép barátságos egymással. Magyarországon több Konfuciusz Intézet is működik – nem csak Szegeden –, ahol tanulható a kínai nyelv és megismerhető a kínai kultúra.

A nagykövet a technikum diákjaival beszélgetve is arra biztatta a fiatalokat, hogy tanuljanak kínaiul.

Erdélyi Margit, a Szegedi Szakképzési Centrum főigazgatójának tájékoztatása szerint az SZTE Konfuciusz Intézetének segítségével jelenleg az iskola 90 diákja ismerkedik a kínai nyelvvel, és további hatvan tanuló is jelentkezett már, hogy bekapcsolódna egy nyelvtanfolyamba.

Címlapról ajánljuk
Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

Kalas Vivien Várhelyi Olivér uniós biztosi jelöléséről: kompromisszumos megoldás született

A magyar uniós biztosjelölttől elvett szakterületek közül kettő az egészségügyi válságkezeléshez, egy pedig a szexuális és reprodukciós jogokkal kapcsolatos hatáskörhöz kapcsolódik – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpont Európa Stratégia Kutatóintézetének főreferense. Kalas Vivien szerint az új Európai Bizottságtól nem igazán várhatók nagy változások, talán az ECR képviselőcsoport hozhat be új gondolatokat a mindennapos munkába.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Kemény szankciót jelentett be Amerika - Hogyan érinti ez a magyar gázellátást?

Az Egyesült Államok újabb szankciókat vezetett be Oroszország ellen, ezúttal a Gazprombankot és további 50 kisebb-nagyobb orosz pénzintézetet célozva meg. A lépés célja, hogy tovább korlátozza Oroszország hozzáférését a nemzetközi pénzügyi rendszerhez, és megnehezítse az ukrajnai háború finanszírozását. Az intézkedések a Biden-adminisztráció utolsó hónapjában történnek, és jelentős hatással lehetnek az orosz költségvetésre, de a magyar gazdaság szempontjából is izgalmas a helyzet, mivel Magyarország évente 4,5 milliárd köbméter földgázt kap Oroszországtól, amelyet a Gazprom szállít, a szankció alá kerülő Gazprombank kezeli az energiacég pénzügyeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×