eur:
413.82
usd:
393.71
bux:
79047.81
2024. december 5. csütörtök Vilma
Frank-Walter Steinmeier német államfő beszédet mond, miután a 736 fős parlament és az annak tagjaival megegyező létszámú tartományi képviselők újraválasztották a szövetségi gyűlésben Berlinben 2022. február 13-án.
Nyitókép: MTI/EPA Pool/Adam Berry

"Rendkívüli" fogadtatásban részesült a német államfő egy athéni menekülttábor lakói által

A szó szoros értelmében rendkívül fogadtatásban részesítették a német államfőt egy athéni menekülttábor lakói. Háromnapos görögországi vizitjének második napján Frank-Walter Steinmeier ugyanis a görög hatóságok kíséretében "kívülről" tartott terepszemlét, ami végül félbeszakadt. A migránsok ugyanis a drótkerítés másik oldaláról meglehetősen felindultan reagáltak a vizitre.

A beszámolók szerint eljutott hozzájuk a hír, hogy Németország államfője keresi fel őket. Ez magyarázta, hogy a drótkerítéshez nyomulva szinte egymás hegyén-hátán próbáltak az annak túloldalán szemléző Steinmeierhez minél közelebb jutni. Olyannyira, hogy a biztonsági erők beavatkozásra volt szükség. Mindez nem volt "elég", a migránsok ugyanis a "Németország, Németország" kifejezést skandálták, és a tábor hatóságai által elkobzott papírjaikat követelték.

Értesülések szerint a helyzet annyira feszült volt, hogy a német elnöki látogatást ezért szakították félbe. Frank-Walter Steinmeiert ezt követően tájékoztatták arról, hogy egyre nagyobb számban érkeznek menekültek Görögországba. A hatóságok adatai szerint miközben a múlt évben 41 500 migráns érkezett, az idei esztendő első tíz hónapjában már több mint 48 000.

A 10,5 milliós Görögország számára a Földközi-tengeren keresztül érkező menekültek egyre nagyobb kihívást jelentnek.

Ami pedig további sorsukat illeti, többségüket vagy kitoloncolják, vagy "szerencsés esetben" másutt befogadják őket.

Feltételezések szerint erre utalhatott a "Németország, Németország" skandálása. Ismert ugyanis, hogy Németország a menekültek befogadása tekintetében a "legliberálisabb" uniós országnak számít évek óta.

A történtek arra indították az ugyancsak liberális politikus hírében álló Steinmeiert, hogy felhívást intézzen az európai kormányokhoz. A német államfő arra intett, hogy a menekültválság kezelésére a határok egyre erőteljesebb lezárása nem a megfelelő eszköz.

Ugyanakkor egyetértett azzal, hogy az európai társadalmak jelenlegi állapota megköveteli az érkezők számának tényleges csökkentését.

Az államfő közös európai megoldást szorgalmazott a menekültprobléma kezelésére. "Ha egymással hadakozunk, nem fogunk megoldást találni" - hangsúlyozta, hozzátéve, hogy elengedhetetlen a kormányok, illetve az államok együttműködése. A migráció problémája azonban nem tűnik el egyik napról a másikra - figyelmeztetett Frank-Walter Steinmeier.

Címlapról ajánljuk
Kis-Benedek József: a gázai rendezéshez nem elég Donald Trump ultimátuma, Izraelnek is lépnie kell

Kis-Benedek József: a gázai rendezéshez nem elég Donald Trump ultimátuma, Izraelnek is lépnie kell

Donald Trump megválasztott amerikai elnök súlyos következményeket helyezett kilátásba, ha a Hamász nem engedi szabadon az izraeli túszokat január 20-i hivatalba lépéséig. Kis-Benedek József biztonságpolitikai szakértő, címzetes egyetemi tanár szerint elképzelhető, hogy az elnök komolyabb erőket vethet be, ezért mindkét félnek, a Hamásznak és Izraelnek is a kompromisszumra kell törekednie.

Jelentés Oroszországból: "Ha nem lennének naponta a gyászjelentések és a temetések, el is felejtenénk, hogy háború van"

Az ukrajnai háború egyre mélyebb nyomokat hagy az orosz gazdaságon és az emberek gondolkodásán is – derül ki egy friss felmérésből.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.05. csütörtök, 18:00
Nemcsák Károly
a József Attila Színház igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×