eur:
404.14
usd:
352.22
bux:
97637.73
2025. június 23. hétfő Zoltán

Kiderítették, kik hajtanak fel a forgalommal szemben az autópályára

A legtöbb veszélyes helyzetért az idős sofőrök okolhatók, de teljesen más okokból a fiatalokkal is előfordul hasonló.

Mostanság egyre többször kerülnek a híradásokba olyan autósok és motorosok, akik rossz irányba közlekednek adott útszakaszokon, ezáltal nemcsak magukat, hanem a közlekedés többi résztvevőjét is komoly veszélynek kitéve.

Az ADAC legfrissebb adatai szerint a forgalommal szemben közlekedők 48,1 százaléka 65 év feletti. A 45–64 éves korosztály képviselői 21,6, a 25–44 évesek 21,2, a 24 év alattiak pedig 9,1 százalékban felelősek az ilyen veszélyes helyzetekért – írja a hvg.hu.

A német autóklub felmérése szerint míg az idősebbek általában zavarodottság, iránytévesztés és demencia miatt autóznak a forgalommal szemben, addig a fiatalok elsősorban alkoholos vagy drogos állapotban kerülnek hasonló helyzetbe, vagy éppen a rendőrök elől menekülnek.

Az esetek 96 százalékában személyautót vezetnek a sofőrök, akik 52,1 százalékban rossz helyen hajtanak fel az autópályára, illetve 37,7 százalékban megfordulnak az úton.

A zavarodott vagy menekülő autósok fele kevesebb mint 2 kilométert tesz meg forgalommal szemben, illetve az ilyen esetek 38 százaléka hétvégén fordul elő.

Címlapról ajánljuk
Elemző: a Nyugat-Balkán eredményes migrációs politikája példa lehet más útvonalakon is

Elemző: a Nyugat-Balkán eredményes migrációs politikája példa lehet más útvonalakon is

Az Európai Unióval kötött státuszmegállapodás révén a Frontex közvetlen műveleteket végez­het Bosznia-Hercegovina területén. Gönczi Róbert, a Migrációkutató Intézet elemzője az InfoRádióban elmondta: az irreguláris határátlépések száma jelentősen lecsökkent a térségben, az alkalmazott eljárások pedig követendő példák lehetnek más migrációs útvonalakon.

Aszódi Attila: az amerikaiak is jól tudják, hogy működő iráni atomerőmű megtámadása katasztrófához vezetne

Hatvan százalékos urándúsítás semmiképpen nem indokolt egy polgári programban, atomerőműhöz nem szükséges ilyen magas dúsítás, így arra lehet következtetni, hogy a perzsa állam fegyver-előállítás céljából kezdeményezte az eljárást – mondta az InfoRádióban a Budapesti Műszaki Egyetem Természettudományi Karának dékánja. A nukleáris biztonsági szakértő hozzátette: most még nem lehet tudni, hogy az iráni urándúsító létesítményeken túl maguk a dúsított uránkészletek is sérülést szenvedtek-e az amerikai támadásokban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.23. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×