eur:
396.83
usd:
362.33
bux:
70008.9
2024. augusztus 5. hétfő Krisztina
Sir Keir Starmer brit miniszterelnök a két nappal korábbi parlamenti választások nyomán megalakult munkáspárti kormány első ülését követő sajtóértekezleten a londoni kormányfői rezidencián, a Downing Street 10-ben 2024. július 6-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Bloomberg pool/Chris J. Ratcliffe

Bekeményít a brit miniszterelnök a késelés miatt zavargások miatt

Keir Starmer kemény választ ígért az erőszakosan tiltakozó tüntetőknek.

Kemény, a "törvény teljes erejével fellépő" választ ígért az északnyugat-angliai késelés ellen erőszakosan tiltakozó tüntetőknek hétfőn a brit kormányfő, miután válságtanácskozást tartott a rendőrség illetékes vezetőivel.

Keir Starmer hozzátette, hogy a kormány válaszintézkedései elsősorban a gyors rendteremtést és a lakosság számára való biztonságos közlekedés feltételeinek a megteremtését, valamint az erőszakos cselekmények elkövetőinek és a véleménye szerint azokhoz "gyúanyagot szolgáltató" internetes közösségi felületek gyors felelősségre vonását, illetve az általuk közölt dezinformációk eltávolítását célozzák majd.

Az északnyugat-angliai Southportban azután kezdődtek erőszakba torkolló tüntetések és tiltakozó akciók, hogy a városban július 29-én egy táncrendezvényen három kislányt halálra késelt, nyolc gyermeket és két felnőttet pedig megsebesített egy közeli faluban lakó, ruandai szülőktől született 17 éves fiú.

Noha a fiút az incidens után elfogták és több bűncselekmény halmazati elkövetése miatt vádat emeltek ellene, Southportban bevándorlásellenes megmozdulások kezdődtek, amelyek később Nagy-Britannia-szerte több településére, így többek között Liverpoolra, az észak-angliai Rotherhamre, az észak-írországi Belfastra, valamint a délnyugat-angliai Bristolra is átterjedtek. A demonstrálók a közösségi oldalakon megjelent "Elég volt!" jelszóval bevándorlásellenes gyűléseket szerveztek, majd többször és több helyen is összecsaptak a kivezényelt rendőrökkel. Kirakatokat törtek be, boltokat fosztottak ki, illetve migránsok lakta szállodaépületeket rongáltak meg és gyújtottak fel.

A brit sajtó adatai szerint az egy hete tartó zavargások alatt történt összecsapásokban 12 rendőr megsérült. Őrizetbe vettek 378 rendbontót, akik közül többeket hétfőn börtönbüntetésre ítéltek.

Yvette Cooper brit belügyminiszter az eljárások kapcsán azt mondta, "gondoskodni fognak arról hogy a bűnözők megfizessék a rendbontásuk árát". Hozzátéve, hogy az ügyészek átcsoportosításával gyorsítják fel az elítélésükhöz szükséges jogi lépéseket.

Címlapról ajánljuk
Nagy Sándor Gyula: a venezuelai elnök már Dél-Amerikában is elvesztette szövetségeseit

Nagy Sándor Gyula: a venezuelai elnök már Dél-Amerikában is elvesztette szövetségeseit

Óriási nyomás nehezedik Nicolas Maduro újraválasztott venezuelai elnökre, mert egyszerre áll külföldi támadás és belföldi össztűz alatt a választtási visszaélések miatt, ráadásul az ország gazdasága is romokban hever – mondta Nagy Sándor Gyula Latin-Amerika-kutató, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi tanára az InfoRádió Aréna című műsorában.

Császár Gábor a férfi kézisek kieséséről: jár a kalapemelés a magyar csapatnak

Túl korán sikerült fordítani, mert az várható volt, hogy a házigazdák egészen a legvégéig bírni fogják a nyomást, és nem fognak kipukkadni – mondta a magyar–francia mérkőzésről a Veszprém és a PSG korábbi kézilabdázója. Császár Gábor hozzátette: a magyar csapat minden dicséretet megérdemel, mert csak egy hajszálon múlt a továbbjutása egy nagyon erős csoportból.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.08.06. kedd, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Csúnyán elbántak az amerikai tőzsdékkel, több mint 1000 pontot zuhant a Dow

Csúnyán elbántak az amerikai tőzsdékkel, több mint 1000 pontot zuhant a Dow

Nyáron a fű se nő a tőzsdéken, a traderek is nyaralnak, gondolhatnánk, ezzel szemben ma reggel viszonylag durván indult a hét, beszakadtak a részvénypiacok, a kriptopiacok, nagyon csúnyán megütötték a japán részvényeket, az európai tőzsdéken is nagy volt az esés, és az amerikai tőzsdéket sem kímélték. A befektetők most azt árazzák, hogy az Egyesült Államokban recesszió jön, és a Fednek vészkamatcsökkentéseket kell végrehajtania, de a nagy sztori most a japán jen, ami durván erősödik a múlt heti kamatemelés óta, világszerte zárják a befektetők a korábban alacsony jenkamatok mellett hitelekből finanszírozott pozícióikat, és ha ez nem lenne elég, több esetben fontos technikai szintek estek el a piacokon, ami felerősítette az esést, ráadásul durva geopolitikai feszültség van kibontakozóban Irán és Izrael között.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×