eur:
410.63
usd:
395.01
bux:
0
2024. december 26. csütörtök István
Nyitókép: Pixabay

Trükkösen próbálták kitakarni a forgalomellenőrző kamerákat, de valamivel nem számoltak

Az angol fővárosban egy ideje igen szigorú forgalomcsillapítási intézkedések vannak érvényben, ami sokaknak nagyon nem tetszik.

Egyebek mellett denevérdobozokkal próbálták tiltakozók kitakarni a kamerákat Londonban, akadályozva a pénzbeszedést - írja a Lead Stories híradása nyomán a Vezess.hu. London volt az egyik első város, amelyik már 2003-ban bevezette a behajtási engedélyt, más néven dugódíjat. Ez egy olyan útdíj, amit a London kijelölt területeire behajtó gépjárművek után kell fizetni. Fő célja a forgalmi torlódások csökkentése, illetve forrásgenerálás a városi pénztár számára. A rendszert a londoni közlekedési vállalat, a Transport for London (TfL) működteti.

Mára nem csak a belvárosban, hanem London egész területére díjfizetést vezettek be.

2017-ben aztán bevezették az ULEZ (Ultra Low Emission Zone - ultraalacsony kibocsátási zóna) besorolású területet is, ami a folyamatos bővítés után ma már 32 városrészre terjed ki. A tavalyi bővítés sokaknak nem tetszik, ugyanis a szennyezőnek minősített járművek (benzinesnél EURO4, dízelnél EURO6 besorolás alatt), amelyekből még rengeteg közlekedik a szigetország útjain, magas, napi 12,5 fontos behajtási díjért közlekedhetnek csak ezeken a részeken. Bliccelni sem érdemes, ugyanis a büntetés 180 font (körülbelül 82 ezer forint). Egyedül a tisztán elektromos járműveket használók díjfizetés nélkül.

A legutóbbi zónabővítés különösen nagy feszültséget szült, a tiltakozás pedig néha rongálássá fajul. Mint írják, leginkább egyszerűen megrongálják a forgalomfigyelő kamerákat, de olyan eset is történt, amikor felrobbantottak egyet. Ezután változtattak a tiltakozás módszerén az ellenzők, remélve, hogy sikerül szabotálni a kamerák működését:

mivel a denevérek és azok akár természetes, akár mesterséges élőhelye is szigorúan védett, íhy London déli negyedeiben több helyen is denevérdobozokat függesztettek a kamerák elé.

Az ULEZ-díj ellenzői nem vállalták a felelősséget a dobozok kihelyezéséért, de az biztos, hogy alaposan megnehezítették a TfL számára a kamerák ellenőrzését, karbantartását, esetleges újak felszerelését. Mint írják, ez elsőre okos ötletnek tűnhetett, ám a törvény kimondja, hogy:

"tilos bármivel felszerelni, vagy bármilyen eszközzel eltakarni ezeket a forgalmi kamerákat, amelyek figyelik az alacsony kibocsátású zónába be- és kilépő járműveket a brit fővárosban és környékén. A város közlekedési hálózatát üzemeltető Transport for London szóvivője szerint a kormányhivatal törvényesen el fogja távolítani ezeket a dobozokat."

Plusz a denevérek védelmével foglalkozó civil szervezet munkatársa szerint kizárt, hogy a városi utcákon található póznákra kihelyezett odúkba denevérek költözzenek.

Címlapról ajánljuk
Hatalmas kockázatot vállal az Örkény Színház

Hatalmas kockázatot vállal az Örkény Színház

A nyúl füle című előadást a közelmúltban mutatta be az Örkény Színház. A zenés darabot Fábián Péter írta és rendezte, a zenét Dargay Marcell, a dalszövegeket pedig Parti Nagy Lajos szerezte. Az előadással Örkény Színház társulata arra vállalkozik, hogy egy zenés "fabularevü” keretében gondolja újra az aesopusi állatmeséket.
VIDEÓ
Visszatért Donald Trump, vele együtt pedig az őrület is a tőzsdékre

Visszatért Donald Trump, vele együtt pedig az őrület is a tőzsdékre

Az amerikai elnökválasztás minden évben jelentős hatással van a piacokra, de a 2024-es novemberi eseményt kivételes várakozás övezte. A befektetők már Trump győzelmét megelőzően elkezdték árazni a republikánus jelölt esélyeit, amelyek szeptember közepétől egyre markánsabban emelkedtek. Miután Trump novemberben megnyerte az elnökválasztást, a tőzsdéken valóságos eufóriát láthattunk, a mozgások pedig a Covid-időszak utáni bikapiac legszebb napjaira emlékeztették a befektetőket. Nem túlzás azt állítani, hogy győzelmével Trump valósággal berobbantotta a piacokat, de vajon jövőre is kitart a Trump-trade lendülete?

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×