eur:
408.43
usd:
375.06
bux:
73838.69
2024. november 5. kedd Imre
Vlagyimir Putyin orosz elnök az orosz védelmi minisztérium kibővített vezetői kollégiumának tanácskozásán a moszkvai minisztériumban 2022. december 21-én, az ukrajnai háború alatt.
Nyitókép: MTI/EPA/Szputnyik/Orosz elnöki sajtószolgálat/Szergej Fagyejcsev

Meghalt Vlagyimir Putyin korábbi bizalmasa

Gleb Pavlovszkij 71 éves korában kórházban vesztette életét, állítólag súlyos beteg volt.

A The Moscow Times a alapján a szeretlekmagyarorszag.hu ír arról, hogy a volt tanácsadó 10 napja sztrókot kapott és ebből nem tudott felépülni.

A portál felidézi, hogy Gleb Pavlovszkij Vlagyimir Putyin uralmának első évtizedében befolyásos ember volt. 1996-tól dolgozott az elnök tanácsadójaként, és ő volt a “sajtómágus” is, aki a médiában mindig igyekezett kedvező színben feltüntetni Putyint és a kormányt, hogy ezzel is befolyásolja az embereket. A 2000-es évek közepén hetente szerepelt az állami televízióban e célból.

2011-ben küldték el, mert állítólag támogatta Dmitrij Medvegyev akkori elnök újraválasztását Putyinnal szemben. Ettől kezdve aztán rendszeresen élesen kritizálta a Kremlt és a mostani elnököt is.

Az orosz-ukrán háború kapcsán azt nyilatkozta, hogy az orosz elnök hozzászokott ahhoz, hogy szerencsés, és kezdi azt hinni, hogy a sors mindig az ő oldalán áll.

Címlapról ajánljuk
Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Felrobbanhat a héten a német kormánykoalíció: az FDP elnöke szerint így nem mehet tovább

Az már egyáltalán nem számít rendkívülinek, hogy hétről hétre csökken a hárompárti német kormánykoalíció támogatottsága, és az Olaf Scholz kancellár vezette, a szociáldemokrata SPD-ből, a Zöldek Pártjából és a szabad demokrata FDP-ből álló koalíció felbomlása kevesebb mint egy évvel a jövő őszi parlamenti választások előtt szinte állandóan napirenden van. Ráadásul nem az ellenzék kényszeríti erre a kormányt, hanem Christian Lindner pénzügyminiszter.

Amerika választ: így szavaznak most az Egyesült Államokban

Az Amerikai Egyesült Államokban november 5-én, kedden zárul az elnökválasztás, a legtöbb tagállamban ugyanis már hetek óta lehet szavazni. A választási rendszer egyik különlegessége, hogy nem közvetlenül az elnökjelöltekre szavazhatnak, hanem államonként eltérő számú elektort választanak, akik végül döntenek az elnök személyéről. Ez azt is jelenti, hogy nem feltétlenül az lesz a következő elnök, akire országosan a legtöbb szavazat érkezett.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×