eur:
401.92
usd:
371.13
bux:
90515.56
2025. március 31. hétfő Árpád
Orosz tüzérségi támadásban kigyulladt lakóház lángjait oltják a tűzoltók a kelet-ukrajnai Donyec-medencében levő Bahmut közelében 2023. január 2-án. Bahmut városában több mint négy hónapja dúló harcok miatt megszűnt az áram- és a gázszolgáltatás.
Nyitókép: MTI/EPA/George Ivancsenko

Így állt a háború a tűzszünet pillanatában – térképek

Péntek délben életbe lép az egyoldalú orosz tűzszünet, így állnak most a frontvonalak.

Moszkvai idő szerint péntek délben, magyar idő szerint 10 órakor lépett életbe a Vlagyimir Putyin által csütörtök este egyoldalúan kihirdetett tűzszünet. Mivel Ukrajna nem fogadja el a tűzszünetet, így vélhetően folytatódnak a harcok, de a Portfolio bemutatott két térképet is az orosz–ukrán háború jelenlegi állásáról.

A brit védelmi minisztérium térképén láthatók az oroszok által megszállt területek, az orosz előrenyomulás iránya, illetve azok a részek, ahol jelenleg a harcok folynak:

Az amerikai Institute for The Study of War részletes térképén pedig a kelet-ukrajnai frontvonal, illetve a déli frontvonal látható Herszonnál:

A legjelentősebb harcok jelenleg a Donyeck megyei Bahmutnál folynak. Az ISW szerint az ukrán erők sikeres ellentámadást hajthattak végre, amikor az orosz erők szerdán és csütörtökön folytatták a Bahmut körüli offenzív műveleteket.

Az Ukrán Állami Határőrszolgálat szerdán azt jelentette, hogy az ukrán katonák taktikai ellentámadást hajtottak végre Bahmutban, és 300 métert haladtak előre egy meg nem határozott területen, visszavonulásra kényszerítve az orosz csapatokat.

Orosz források cáfolták ezt a jelentést, és azt állították, hogy az orosz csapatok Bahmuttól északkeletre és délre haladtak előre, és a város területén is előretörtek.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Az unió komoly változásokat akar, de kiváltható-e az amerikai védelem Európában?

Az unió komoly változásokat akar, de kiváltható-e az amerikai védelem Európában?

Európa a mozgósítható haderő és bizonyos katonai eszközök tekintetében jelentős mértékben függ az Egyesült Államoktól, a teljes leválás rövid távon nem lehet reális cél – mondta az InfoRádióban Olekszij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány junior kutatója. A biztonságpolitikai szakértő hozzátette: a legnagyobb amerikai függés a kiegészítő eszközöknél figyelhető meg, a logisztikában óriási a lemaradása Európának.

Kiszámolták, mennyibe kerül Ukrajna EU-csatlakozása: fejenként kétmillió forint

A Magyar Külügyi Intézet és a Mathias Corvinus Collegium közös konferenciáján elhangzott, hogy az ukrán uniós csatlakozás teljes költsége öt év alatt majdnem két és fél ezer milliárd euróba kerülne, ami az Európai Unió 2025-ös költségvetésének több mint 12,5-szerese. A részletekről Siklósi Péter, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója számolt be az InfoRádióban.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.31. hétfő, 18:00
Demkó Attila
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője
Végig igaz volt Moszkva állítása a HIMARS-ról, Trump keményen nekiment Putyinnak – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Végig igaz volt Moszkva állítása a HIMARS-ról, Trump keményen nekiment Putyinnak – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Az Egyesült Államok közelről felügyelte, segítette az ukrán haderő HIMARS-rendszereinek működését, Washington gyakorlatilag minden egyes orosz haderő elleni rakétacsapásban tevékenyen részt vett – tudta meg a New York Times. Donald Trump amerikai elnök 25-50 százalékos másodlagos vámot vetne ki az orosz olajra, amennyiben Moszkva akadályozza az ukrajnai háború lezárására tett erőfeszítéseit - írja a Reuters. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×