Skócia fővárosában, a St. Giles székesegyházban róhatják le kegyeletüket az emberek a múlt héten elhunyt brit uralkodó koporsója előtt.
A ravatalozó szertartáson részt vett az új brit uralkodó, III. Károly is. A néhai királynő koporsóját vasárnap szállították Balmoralból a brit uralkodók hivatalos skóciai rezidenciájára, az edinburghi Holyroodhouse-palotába, és innen, hétfő délután vitték át a skót nemzeti egyház - Church of Scotland - főtemplomába.
A királynő földi maradványait szeptember 13-án repülőgéppel viszik Londonba. Ott szeptember 19-én lesz az elhúnyt uralkodó hivatalos búcsúztatása, majd még aznap, a Windsori kastélyban helyezik örök nyugalomra férje, a néhai Fülöp edinburghi herceg mellé.
II. Erzsébet brit királynőnek az uralkodócsalád Skóciában használatos zászlajával letakart koporsóját katonák beviszik az edinburghi Szent Egyed-székesegyházba, hogy felravatalozzák. MTI/AP/Petr David Josek
II. Erzsébet brit királynőnek az uralkodócsalád Skóciában használatos zászlajával letakart koporsóján a skót királyi korona az edinburghi Szent Egyed-székesegyházban felállított ravatalon 2022. szeptember 12-én. MTI/AP/PA pool/Jane BarlowZsófia wessexi grófnő, a férje, Eduárd herceg, Wessex grófja, András yorki herceg, III. Károly brit király, a felesége, Kamilla királyné, Anna hercegnő és a férje, Tim Laurence altengernagy (b-j) a II. Erzsébet tiszteletére tartott istentiszteleten az edinburghi Szent Egyed-székesegyházban 2022. szeptember 12-én. A katedrálisban felravatalozott királynő, Eduárd, András, Károly és Anna édesanyja a skóciai Balmoral kastélyában hunyt el szeptember 8-án, 96 éves korában, uralkodásának 71. évében. MTI/AP/PA pool/Jane Barlow
KezdőlapKülföldEdinburghban felravatalozták II. Erzsébet koporsóját
Hiába van sok szabadstrand a Balaton partján, van olyan vármegye, amelyben egy ilyen sem működik – mondta el az InfoRádióban Éskovács Péter, a Balatoni Turizmus Szövetség tanácsadója.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem kutatása szerint Magyarország és a Balkán-félsziget Európa leggyorsabban melegedő és száradó térségei közé tartoznak a klímaváltozás miatt. Szabó Péter doktorandusszal, az ELTE Meteorológiai Tanszékének kutatójával, a Másfélfok szerzőjével beszélgettünk.
Miközben az AI-technológiák terén az USA szabályozási környezete egyre kaotikusabbá válik, ami visszatartja a beruházásokat és az innovációt, Kína áramvonalasította szabályozását, és elősegítette a köz- és magánszféra közötti partnerségét a szektorban. Ennek mélyreható következményei lehetnek az amerikai befolyás jövőjére nézve.