eur:
408.06
usd:
375.13
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Emberek gyalogolnak az utcán az árvíz sújtotta pakisztáni Szindh tartománybeli Daduban 2022. szeptember 2-án. Pakisztánban a június közepe óta tartó árvizekben 1033 ember életét vesztette, a monszunesők okozta áradások miatt mintegy 33 millió embernek kellett elhagynia lakóhelyét.
Nyitókép: MTI/EPA/Vakar Huszein

Több mint két hónapja van ítéletidő Pakisztánban, folyamatosan nő az áldozatok száma - képek

Közel másfél millió lakóépület rongálódott meg, 700 ezernél is több állat pusztult el. További áldozatokat követelt a folytatódó esőzés Indiában is.

Pakisztánban legalább 57-en meghaltak és 7683-en megsérültek a heves monszunesők miatti, egyre súlyosbodó áradásokban az elmúlt huszonnégy órában - közölte a katasztrófavédelem péntek este.

A halálos áldozatok között volt 25 gyermek és 18 nő.

Az ország déli részén található Szindh tartományban volt a legrosszabb a helyzet, miután Pakisztán leghosszabb folyója, az Indus több helyen kilépett a medréből. Itt 38-an vesztették életüket és 7204-en sérültek meg. Hajbar Pahtunhva tartományban 17-en haltak meg, Pandzsábban pedig 471 volt a sérültek száma - derül ki a katasztrófavédelem beszámolójából.

Az ár 320 680 lakóépületet döntött romba, és 3766 állat veszett oda.

  • Pakisztánban június közepe óta legalább 1265-en vesztették életüket az ítéletidő miatt - köztük 441 gyermek - és 12 577-en sérültek meg.
  • Összesen 1 427 039 lakóépület rongálódott meg, és 735 584 állat pusztult el az áradásokban - tették hozzá a hatóságok.

Országos viszonylatban a sokévi átlagnál csaknem kétszer több eső esett az elmúlt három hónapban, de az 50 millió lakosú Szindh tartományban például 464 százalékkal több csapadék hullott, mint az elmúlt 30 év átlagában.

Az anyagi károkat legalább 10 milliárd dollárra becsülik.

Szohbat Pur, 2022. augusztus 30.
Légi felvétel az árvíz sújtotta pakisztáni Szohbat Purról 2022. augusztus 29-én. Pakisztánban a június közepe óta tartó árvizekben 1033 ember életét vesztette, a monszunesők okozta áradások miatt mintegy 33 millió embernek kellett elhagynia lakóhelyét. A tervezési és gazdaságfejlesztési miniszter szerint az országnak több mint 10 milliárd dollárra (4 ezermilliárd forint) lesz szüksége, hogy helyreállítsa az országot sújtó, hónapok óta tartó áradások okozta károkat.
MTI/AP/Zahid Husszein
Légi felvétel az árvíz sújtotta pakisztáni Szohbat Purról 2022. augusztus 29-én. Pakisztánban a június közepe óta tartó árvizekben 1033 ember életét vesztette, a monszunesők okozta áradások miatt mintegy 33 millió embernek kellett elhagynia lakóhelyét. A tervezési és gazdaságfejlesztési miniszter szerint az országnak több mint 10 milliárd dollárra (4 ezermilliárd forint) lesz szüksége, hogy helyreállítsa az országot sújtó, hónapok óta tartó áradások okozta károkat. MTI/AP/Zahid Husszein

Indiában is viharok tombolnak

Eközben a kelet-indiai Bihar államban 17-en haltak meg villámcsapásban - tájékoztatott az All India Radio állami rádióadó szombaton. Az államban heves viharok tomboltak az elmúlt 24 órában. Az áldozatok többsége földeken dolgozó gazda volt. Bihar pénzügyi segítséget nyújt a hozzátartozóknak.

Gajában öt emberrel - köztük három gyermekkel - végzett villámcsapás, míg Bhodzspúr, Aurangabád, Dzsehanabád, Kaimúr és Rohtas körzetben összesen tizenketten vesztették életüket.

A helyi meteorológiai szolgálat szerint India északkeleti részén a következő öt, míg Bihar, Dzsarkhand, Nyugat-Bengália és Szikkim területén a következő három napban kell esőzésre számítani.

Júniusban és júliusban több mint hatvanan vesztették életüket villámcsapásban Bihar államban. A monszunidőszakban százak halnak meg hasonló módon Indiában.

(A nyitóképen: Emberek gyalogolnak az utcán az árvíz sújtotta pakisztáni Szindh tartománybeli Daduban 2022. szeptember 2-án.)

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×