eur:
408.22
usd:
376.8
bux:
0
2024. november 2. szombat Achilles
A Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) által közreadott képen Szijjártó Péter Külgazdasági és Külügyminiszter (b) és Giorgi Gakharia georgiai miniszterelnök (j) megbeszélést folytat Georgia fővárosában, Tbilisziben 2020. július 6-án.
Nyitókép: MTI/KKM/Borsos Mátyás

Georgiából is jöhetnek hozzánk vendégmunkások

A magyar és a georgiai külügyminiszter megállapodott abban, hogy a volt szovjet tagköztársaság, szervezett formában küldhet vendégmunkásokat Magyarországra.

A két külügyminiszter, Szijjártó Péter és Ilja Darcsiasvili Budapesten tárgyalt egymással. A megbeszéléseken a magyar diplomácia vezetője károsnak és megmagyarázhatatlannak nevezete, hogy az Európai Unió nem adott tagjelölti státuszt Gorgiának. Pedig - Szijjártó Péter szerint - ez az ország semmivel sem felkészületlenebb, mint Moldova, vagy Ukrajna, amelyek viszont meghívást kaptak az unióba.

Azt is mondta, hogy a Georgia számára megszabott feltételek megfoghatatlanok, általánosak és teljes mértékben szubjektív bírálatra adnak lehetőséget. Szijjártó Péter egyúttal arról biztosította georgiai partnerét, hogy Budapest minden támogatás megad Tbiliszinek az uniós tagság elnyeréséhez.

A két ország külügyminisztere az ukrajnai háború kapcsán arra hívta fel a nemzetközi közösséget, hogy tegyen meg mindent a béke helyreállítása érdekében, mert különben a harcok árát olyan emberek fogják megfizetni, mint a magyarok és a georgiaiak.

A miniszter végül arról számolt be, hogy Magyarország támogatása nem csak szavakban nyilvánul meg: a kormány készen áll két újabb integrációs szakértő küldésére a tbiliszi külügyminisztériumba, az EU helyi megfigyelő missziójában tizenhat magyar tevékenykedik, köztük annak helyettes vezetője, illetve hazánk támogatja, hogy a közösség adjon 20 millió eurót az Európai Békekeretből katonai orvostechnikai fejlesztésekre, a vészhelyzeti civil védelmi és a kibervédelmi képességek erősítésére.

Címlapról ajánljuk
Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

Megvan a repülőkhöz a zöld üzemanyag, de nyomós ok miatt nem használják

2022-ben a légi közlekedés a globális szén-dioxid-kibocsátás 2 százalékát tette ki, és a kibocsátás mennyisége az elmúlt évtizedekben gyorsabban nőtt, mint a vasúti, közúti vagy hajózási szektoré. A fenntartható repülés azonban még hosszú mérföldekre van - állapítja meg jelentésében az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány. Az USA inkább ösztönzőkkel, az EU pedig inkább szabályozásokkal próbálja előmozdítani az átállást.

Friss felmérés mutatja, mit gondolnak a németek az amerikai elnökválasztás kimeneteléről

A Demokrata Párt elnökjelöltjének, Kamala Harrisnak drukkol a németek túlnyomó többsége, de valamelyest csökkent azoknak az aránya, akik tényleges győzelmében hisznek. Erről tanúskodik a ZDF közszolgálati televízió legfrissebb felmérése, immár kevesebb mint egy héttel az amerikai elnökválasztás előtt. Ami a magas rangú politikusokat illeti, ők ügyelnek arra, hogy a nyilvánosság előtt egyértelműen ne foglaljanak állást, a kormánykoalíció pártjai és az ellenzéki konzervatív CDU/CSU vezetőinek nyilatkozataiból ugyanakkor kitűnt, hogy Harris hívei.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.04. hétfő, 18:00
Böcskei Balázs politológus, az IDEA Intézet stratégiai igazgatója
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×