Infostart.hu
eur:
351.17
usd:
306.44
bux:
138413.33
2026. június 22. hétfő Paulina
Nyitókép: Pixabay

Az autóhiány miatt az egekbe szöknek a kölcsönzési díjak is

Olaszországban az átlagos emelkedés 67 százalék lesz az idén, de Rómában vagy Milánóban meghaladja a 100 százalékot is.

A gyártási láncok válsága és az ebből eredő autóhiány – amelyet először a Covid robbantott ki, majd az ukrajnai háború súlyosbított – a bérbeadási szektorban is érezhető. Az olasz fogyasztói érdekképviseleti szervezet, a Federconsumatori megkongatta a vészharangot: csaknem kétszeres bérleti díjakat jósol ezen a nyáron a tavalyi évhez képest – írja az autoszektor.hu.

A szervezet adatai szerint a június 20-tól 26-ig tartó héten a benzines autók bérlésének ára – a biztosítás és egyéb költségek nélkül – átlagosan 634,52 euró lesz, ami 67 százalékkal magasabb a tavalyinál. 2021-ben 379,22 eurót kellett fizetni ugyanezért a kategóriáért, ugyanebben az időszakban.

A kalkulációt a főbb olasz turisztikai üdülőhelyek repülőterén, vasútállomásain és kikötőiben működő négy nagy autókölcsönző társaság díjai alapján végezték. A legnagyobb autóbérlési áremelkedés azon városok vasútállomásainál és repülőtereinél tapasztalható, amelyek nem csak turisztikai értékkel bírnak, hanem más üdülési célpontok eléréséhez is kiindulási pontként szolgálnak. Ez a helyzet Milánóban, Rómában, Torinóban és Nápolyban, ahol az emelkedés 2021 júniusához képest még 100 százaléknál is magasabb.

A római Fiumicino reptérnél például a 2022. június 20. és 26. közötti 7 napra számított bérleti díjak átlagosan 602,75 euró körül mozognak, ami 332,75 euróval több, mint tavaly. A milánói Malpensa reptérnél autót bérlők pedig számítsanak arra, hogy a 2021-es 260,48 euróról 633 euróra ugrott az autóbérlés ára, ha egy hétre szeretnének kocsit kölcsönözni.

Címlapról ajánljuk
László Csaba: költségvetési „romhalmazt” örökölt a kormány

László Csaba: költségvetési „romhalmazt” örökölt a kormány

László Csaba szerint nehéz gazdasági helyzetet örökölt az új kormány. Mint egy falat kenyérre, annyira szüksége van a magyar gazdaságnak az uniós pénzekre. Ez a forrás lehet a GDP-növekedés motorja – mondta az InfoRádióban a volt pénzügyminiszter, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi tanára a Magyar Tudományos Akadémián tartott Számvetés és újratervezés elnevezésű konferencia szünetében.

Magyar Péter rendkívüli sajtótájékoztatót tart

Miután 13 órától az Országgyűlésben is nyitóbeszéd mond, 15 órakor rendkívüli sajtótájékoztatón is ismerteti a most benyújtandó javaslatokat a kormányfő. Várhatóan Sulyok Tamás és a többi közjogi méltóság eltávolításáról, valamint a vagyonvisszaszerzési hivatal felállításáról lesz szó.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×