eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
A KCNA észak-koreai állami hírügynökség által közreadott képen Kim Dzsong Un elsőszámú észak-koreai vezető, a Koreai Munkapárt főtitkára beszél a párt központi bizottság ülésének negyedik napján Phenjanban 2021. június 18-án.
Nyitókép: MTI/EPA/KCNA

Nem mindennapi dolgot művelt Kim Dzsong Un

Az észak-koreai diktátor levélben köszönte meg a leköszönő dél-koreai elnöknek a két ország közti kapcsolatok javításáért tett erőfeszítéseit.

A két ország vezetője levélváltásban hálálkodott egymásnak három héttel azelőtt, hogy Mun Dzse In leköszönne a pozíciójából. Helyét egy konzervatív politikus veszi majd át, aki szigorúbb fellépést ígért Észak-Koreával szemben – írja a Reuters, melyet a 24.hu szemlézett.

Szakértők megjegyezték, bár egy meglehetősen ritka gesztusról van szó, hosszabb távon valószínűleg nem igazán lesz gyakorlati hatása a félsziget újraegyesítésére. Az is meglehet, teszik hozzá, hogy Kim Dzsong Un csak taktikai megfontolásból írt levelet a dél-koreai elnöknek, hogy aztán az utódjára tudja kenni, ha netalán valamiért romlanának a Korea-közti kapcsolatok.

A KCNA észak-koreai hírügynökség beszámolója szerint Kim megköszönte az erőfeszítéseket Munnak, továbbá elismerte a munkáját. Mun irodája szintén megerősítette, hogy a két vezető baráti leveleket váltott egymással.

A búcsúzó dél-koreai elnök arról írt, a konfrontáció időszakának véget kell vetni, és a dialógus időszakának kell azt felváltania. Szerinte ez lesz a következő adminisztráció legfőbb feladata. Kim ehhez annyit fűzött hozzá, hogy történelmi csúcstalálkozóik miatt az embereknek van reményük a jövőt illetően, és ebbe a reménybe kell fáradhatatlanul kapaszkodnia mindkét oldalnak.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×