Infostart.hu
eur:
353.9
usd:
310.2
bux:
138409.84
2026. június 23. kedd Zoltán
A KCNA észak-koreai állami hírügynökség által közreadott képen Kim Dzsong Un elsőszámú észak-koreai vezető, a Koreai Munkapárt főtitkára beszél a párt központi bizottság ülésének negyedik napján Phenjanban 2021. június 18-án.
Nyitókép: MTI/EPA/KCNA

Nem mindennapi dolgot művelt Kim Dzsong Un

Az észak-koreai diktátor levélben köszönte meg a leköszönő dél-koreai elnöknek a két ország közti kapcsolatok javításáért tett erőfeszítéseit.

A két ország vezetője levélváltásban hálálkodott egymásnak három héttel azelőtt, hogy Mun Dzse In leköszönne a pozíciójából. Helyét egy konzervatív politikus veszi majd át, aki szigorúbb fellépést ígért Észak-Koreával szemben – írja a Reuters, melyet a 24.hu szemlézett.

Szakértők megjegyezték, bár egy meglehetősen ritka gesztusról van szó, hosszabb távon valószínűleg nem igazán lesz gyakorlati hatása a félsziget újraegyesítésére. Az is meglehet, teszik hozzá, hogy Kim Dzsong Un csak taktikai megfontolásból írt levelet a dél-koreai elnöknek, hogy aztán az utódjára tudja kenni, ha netalán valamiért romlanának a Korea-közti kapcsolatok.

A KCNA észak-koreai hírügynökség beszámolója szerint Kim megköszönte az erőfeszítéseket Munnak, továbbá elismerte a munkáját. Mun irodája szintén megerősítette, hogy a két vezető baráti leveleket váltott egymással.

A búcsúzó dél-koreai elnök arról írt, a konfrontáció időszakának véget kell vetni, és a dialógus időszakának kell azt felváltania. Szerinte ez lesz a következő adminisztráció legfőbb feladata. Kim ehhez annyit fűzött hozzá, hogy történelmi csúcstalálkozóik miatt az embereknek van reményük a jövőt illetően, és ebbe a reménybe kell fáradhatatlanul kapaszkodnia mindkét oldalnak.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Elkezdték ütni a forintot, folytatódik a lejtmenet

Elkezdték ütni a forintot, folytatódik a lejtmenet

A hétfői gyengülés után kedden is nyomás alatt a forint: a magyar deviza a nyitás óta tovább veszített értékéből, az euró már 353, a dollár 309 forint közelében jár. A hangulatot továbbra is az erős dollár és a közel-keleti helyzet kettőssége határozza meg – az amerikai jegybank szigorúbb hangvétele magasan tartja a kamatvárakozásokat, miközben az iráni konfliktus körüli bizonytalanság sem oldódott. Délután újabb katalizátor érkezik a forint piacára, ugyanis jön az MNB kamatdöntő ülése.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×