Infostart.hu
eur:
399.62
usd:
341.85
bux:
99921.45
2025. július 12. szombat Dalma, Izabella
Ursula von der Leyen, president of the European Commission, delivers the State of Union 2021 address inside the Louise Weiss building, the principle seat of the European Parliament, in Strasbourg, France, on Wednesday, Sept. 15, 2021. During a closed-door meeting with European lawmakers, von der Leyen said the speech is an opportunity to show the Commissions actions were right and pointed to what the EU has achieved on recovery plans, vaccinations and the digital Covid-19 pass, according to officials present. Photographer: Valeria Mongelli/Bloomberg via Getty Images
Nyitókép: Bloomberg/Getty Images

Újabb uniós szankciók jöhetnek Oroszország ellen

Arról készítenek javaslatot, hogyan szabadulhat meg az EU az orosz gáztól, olajtól és széntől való függőségtől.

Tekintettel az ukrajnai helyzet alakulására és "Moszkva felelőtlenségére az ukrajnai polgári lakossággal szemben", az Európai Unió további szankciókon dolgozik - jelentette be Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke Brüsszelben, Mario Draghi olasz miniszterelnökkel folytatott tanácskozása előtt tartott sajtótájékoztatón.

Az elnök elmondta: három kemény szankciócsomag van már érvényben Oroszországgal szemben, "arra kell koncentrálni, hogy ne maradjanak kiskapuk, és a szankciók hatása maximális legyen". Mint mondta, "a hatályos büntetőintézkedések valóban harapósak, már tapasztalni lehet az orosz gazdaság (...) zavarait".

Von der Leyen bejelentette: a brüsszeli bizottság kedden javaslatot fog előterjeszteni azzal kapcsolatban, hogyan szabadulhat meg az EU az orosz gáztól, olajtól és széntől való függőségtől. A javaslat szorgalmazni fogja az energiaellátás diverzifikálását, a megújuló energiaforrásokba történő beruházást és a jobb energiahatékonyság megteremtését.

Mario Draghi sajtónyilatkozatában felszólította az Európai Unió tagországait, hogy lehető leggyorsabban hajtsák végre az Oroszországgal szemben kiszabott szankciókat. Reményét fejezte ki, hogy minden tagállam kormánya olyan gyorsan intézkedik a szankciók végrehajtására vonatkozóan, mint az olasz vezetés. Szombaton például az olasz kormány közölte, hogy a helyi hatóságok 143 millió euró értékben villákat és jachtokat foglaltak le a szankciós listán jegyzett öt orosz magas rangú tisztviselőtől.

"Azt látjuk, hogy némely tagállamok, köztük Franciaország, Németország és Olaszország hatékonyan, gyorsan bonyolítják le a szankciós intézkedéseket, míg más tagországok kevésbé"

- emelte ki Draghi. Azt is hangsúlyozta, hogy az uniós egység elengedhetetlen ahhoz, hogy kezelni lehessen a válságnak az EU-ra gyakorolt összes következményét, beleértve az ukrán menekülthullámot és az energiabiztonságot. Ukrajna EU-csatlakozási kérelmével kapcsolatban elmondta: Olaszországnak nincs fenntartása ez ellen, de a folyamat hosszú, és összefügg a strukturális reformintézkedésekkel.

Draghi úgy vélte: az ukrán-orosz konfliktus megoldását szorgalmazó diplomáciai erőfeszítések nem jártak eddig eredménnyel, és

Oroszország addig fogja folytatni a háborút, míg egész Ukrajna meg nem adja magát,

és oroszbarát kormány kerül hatalomra Kijevben.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk

Két hétre kiképzőtáborba vonul Peter Pellegrini és védelmi minisztere is

Peter Pellegrini szlovák köztársasági elnök és Robert Kaliňák védelmi miniszter belépett a hadsereg tartalékos állományába – erről csütörtökön számoltak be közös sajtótájékoztatójukon a Törökhegy nevű katonai kiképzőtéren, az Erdőháti katonai körzetben, ahol a szlovák nemzeti védelmi erők kiépítésének kísérleti projektje zajlik.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.07.14. hétfő, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Új aranyláz kezdődött Magyarországon: 3-5 év alatt megtérülő befektetés tarolja le az árampiacot

Új aranyláz kezdődött Magyarországon: 3-5 év alatt megtérülő befektetés tarolja le az árampiacot

Az akkumulátoros energiatárolók térnyerése egyre hangsúlyosabbá válik Magyarországon, különösen a naperőművekhez kapcsolt rendszerek esetében. A gyakorlat azt mutatja, hogy a sikeres megvalósításhoz elengedhetetlen egy átgondolt üzleti terv, amely a rendszerméret-optimalizálástól a piaci stratégiákon át a megtérülésig minden kulcskérdést lefed. A júniusban indult háromrészes sorozatunk második részében műszaki nézőpontból vizsgálja meg több szakértő, hogy milyen kihívásokkal és lehetőségekkel kell szembenéznie a magyarországi napelemes piacnak a KÁT-rendszert követően – különös hangsúlyt fektetve az energiatárolásban rejlő potenciálra.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×