eur:
396.84
usd:
355.48
bux:
74510.83
2024. szeptember 29. vasárnap Mihály
3d illustration of the coronavirus vaccine.  Medical concept Covid-19 corona virus vaccination.
Nyitókép: K_E_N/Getty Images

Németország kifogy az oltásból

2022 első negyedévére nem sikerült megfelelő mennyiségben rendelni vagy raktározni oltóanyagot, ami aggasztó tény a felépülőben levő negyedik hullámmal egy időben.

Elmondása szerint napok óta dolgozik Karl Lauterbach egészségügyminiszter a helyzet megoldásán, ám egyelőre nem járt sikerrel, miközben az Európát a világjárvány központjává tevő esetszám-megugrás Németországot is komolyan érinti.

Február óta a múlt héten volt a legmagasabb az országban a koronavírus okozta halálesetek napi száma a CNN cikke szerint, pedig a hónap elején komoly korlátozó intézkedéseket vezettek be. Az oltatlanok nem látogathatják a nem létfontosságú üzleteket, de még ezzel együtt is stagnál a beoltottak száma, alig meghaladva a 70 százalékot. Kevesen vesznek fel most első oltást, a beadott vakcinák többsége emlékeztető adag.

Habár az ország vezetése korábban arról beszélt, hogy

fontolóra veszik az oltás kötelezővé tételét a teljes lakosság számára már akár 2022 februárjában,

nem valószínű, hogy a jelenlegi vakcinahiányos állapotok közt ezt a célkitűzést be is tartják, mivel a megvalósítás komoly akadályokba ütközne.

Az átoltottságot esetleg a kisebb gyermekek oltásának megkezdése növelheti: ahogyan Magyarországon, úgy Németországban is kedden startolt az 5-11 év közti korosztály tagjainak immunizálása a Pfizer számukra optimalizált, a felnőttekéhez képest harmadannyi hatóanyaggal készülő vakcinájával.

Kérdéses azonban, hogy hányan fogják kérni az oltást gyermeküknek: világszerte megfigyelhető, hogy a szülőket megosztja a kisgyermekek beoltásának kérdése. Amerikában eddig ötmillióan vették fel a korosztályban a vakcinát.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk

Vasárnap Ausztria választ: a Szabadságpárt visszatérhet a csúcsra

Épp hogy csak túljutott Ausztria a rendkívüli károkat okozó áradások nehezén, az ország a hét végén újabb, ezúttal politikai megméretés előtt áll. Több mint 6,3 millióan járulhatnak a szavazóurnák elé, hogy újabb öt évre új parlamentet, illetve új kormányt válasszanak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.30. hétfő, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke
Történelmet írhat Orbán Viktor szövetségese, Moszkva-barát fordulat jöhet nyugati szomszédunknál

Történelmet írhat Orbán Viktor szövetségese, Moszkva-barát fordulat jöhet nyugati szomszédunknál

Vasárnap tartják az osztrák parlamenti választásokat, amelyen története során először a dobogó első helyén végezhet a sokak által szélsőjobboldalinak nevezett Osztrák Szabadságpárt (FPÖ). A közvélemény-kutatásokban szorosan mögötte áll a jelenleg is a kormány fő erejét adó konzervatív Osztrák Néppárt (ÖVP), amely koalícióra lépni ugyan hajlandó lenne a tőle jobbra álló párttal, de csak akkor, ha nem annak első embere, Herbert Kickl lesz a kancellár. Könnyen lehet azonban, hogy az FPÖ-ellenes protestszavazatok az ÖVP-t repítik az első helyre: ebben az esetben legnagyobb valószínűséggel a két párt koalícióban kormányozhat majd, néppárti vezetéssel. Jelen pillanatban e két párt koalíciója tűnik a legvalószínűbbnek, ami az jelenti, hogy az Oroszországgal jó viszonyt ápoló FPÖ kormányra kerülése révén oroszbarátabb irányba tolódik el Ausztria.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×