eur:
413.48
usd:
396.47
bux:
78741.84
2024. december 22. vasárnap Zénó
A koronavírus (COVID-19) elleni vakcina beadására készül egy egészségügyi dolgozó a torinói San Giovanni Bosco kórházban 2020. december 27-én. Ezen a napon kezdődik az Európai Unió (EU) tagállamaiban a lakosság összehangolt beoltása. Az Európai Bizottság december 21-én adott feltételes forgalombahozatali engedélyt a német BioNTech és az amerikai Pfizer gyógyszeripari vállalatok által kifejlesztett vakcina európai alkalmazására. Az oltóanyag az első EU-ban engedélyezett koronavírus elleni vakcina.
Nyitókép: MTI/ANSA/EPA/Tino Romano

Féléves kortól adná vakcináját a Pfizer

Az engedélyezési eljárást máris megkezdenék.

A Pfizer hathónapos kortól szeretné engedélyeztetni a koronavírus-vakcináját – írja a Forbes. A gyógyszergyártó ezért októberben benyújtja erre vonatkozó engedélyeztetési kérelmet az Egyesült Államok Élelmiszer-és Gyógyszerfelügyeletnek (FDA).

A Pfizer/BioNTech páros ezzel új szintet lép, jegyzi meg a Napi.hu, hiszen néhány nappal korábban még arról szóltak a hírek, hogy az 5-től 11 évesig terjedő korosztálynak beadható koronavírus-vakcinát fejlesztettek ki. De most a német–amerikai cég az ennél is fiatalabb korosztályokra kezdi el a vakcinája engedélyeztetését.

Októberben indítják az engedélyeztetési folyamatot, novemberben már szeretnének oltani, írja a Politico Frank D’Ameliót, a vállalat pénzügyi igazgatóját idézve.

A Pfizer/BioNTech-vakcina augusztusban megkapta a veszélyhelyzeten kívüli engedélyt is a felügyelettől, ezzel ez lett az első Covid-vakcina, ami teljes mértékben engedélyezve lett az USA-ban.

A 12 évesnél idősebb gyerekek körében már a Pfizer és a Moderna vakcinája is használatban van.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Orbán Viktor: a háborút az Európai Unió elveszítette

Miután szombaton évzáró nemzetközi sajtótájékoztatót tartott a miniszterelnök, vasárnap este az M1-nek is interjút adott. Meglátása szerint Brüsszel nagy árat fog fizetni azért, hogy még mindig úgy gondolja, mindent az eddigiek szerint kell tovább csinálni. Ukrajnában és a világban is új realitás van, ehhez kell alkalmazkodni, Magyarország is ezt teszi a gazdasági semlegességgel és a jövő évi költségvetéssel is. "Jobban fogunk élni, de hogy szebben tudunk-e, ez a kérdés" - zárta az interjút.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.23. hétfő, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×