eur:
408.05
usd:
375.07
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Annegret Kramp-Karrenbauer német védelmi miniszter a kabinet heti munkaülésén a berlini kancellárián 2020. április 1-jén. Németországban 71 808 koronavírus-fertőzöttet tartanak nyilván, a halálos áldozatok száma 775-re emelkedett. A koronavírus-járvány egyelőre nem feszíti túl az egészségügyi ellátórendszer kapacitásait, több kórházban Olaszországból és Franciaországból is fogadnak intenzív ellátásra szoruló betegeket.
Nyitókép: MTI/EPA/Andreas Gora

Szexuális erőszakkal vádolnak német katonákat - megszólalt a miniszter

Németország jó hírét veszélyezteti a litvániai incidens a német védelmi miniszter szerint.

Németország és a német hadsereg jó hírét veszélyezteti, hogy a Litvániában állomásozó katonákat antiszemitizmussal és szexuális erőszakkal vádolták meg - mondta Annegret Kramp-Karrenbauer német védelmi miniszter pénteken Hamburgban.

"Aki így viselkedik, az nem szolgálhat a német hadseregben" - hangsúlyozta a tárcavezető fiatal tisztek előtt elmondott beszédében.

Kramp-Karrenbauer felszólította a katonai vezetőket, hogy szolgáljanak első védelmi vonalul a szélsőségességgel szemben. A védelmi miniszter azt kérte tőlük: figyeljenek oda, legyenek következetesek, szigorúak, és ne hallgassanak el semmit.

Litvániából visszahívtak egy páncélgránátos szakaszt, mert - ahogy arról a Der Spiegel című német folyóirat hétfőn beszámolt - áprilisban egy partin antiszemita dalokat énekeltek, erőszakkal fenyegetőztek, társaikat zaklatták, és egy katonát szexuális támadás ért. A Der Spiegel szerint rendszeresen fordultak elő hasonló esetek az egységben, amely Adolf Hitler náci diktátor születésnapjáról is megemlékezett.

A német katonák az Enhanced Forward Prensence nevű, Oroszország elrettentése érdekében létrehozott nemzetközi NATO-misszió keretében tartózkodnak Litvániában.

Kramp-Karrenbauer rámutatott: a botrányba keveredett katonák minden társuk bevetését és teljesítményét, illetve az egész ország jó hírét veszélyeztették. Hozzátette: a legszigorúbban fognak eljárni a felelősökkel szemben, és eltávolítják őket a hadsereg kötelékéből.

"Kiképezték őket. Érzékenyítésen estek át. És mindezek ellenére ilyen helytelenül viselkedtek" - mondta a tárcavezető.

Nem ez volt az első hasonló eset a német hadseregen belül - emlékeztetett honlapján a BBC brit műsorszolgáltató. Tavaly részben feloszlatták, majd megreformálták a KSK nevű elitalakulatot, miután 20 tagjáról kiderült, hogy szélsőjobbos nézeteket vallanak. 2017-ben pedig náci relikviákat találtak két kaszárnyában, amit az összes barakk átvizsgálása követett. A szélsőségek a német rendőrség köreibe is beférkőztek. Múlt héten Hessen tartomány feloszlatott egy elit rendőri egységet Frankfurtban, mert kiderült, hogy a tisztek közül többen szélsőjobboldali csetszobák tagjai voltak.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×