eur:
396.86
usd:
355.54
bux:
0
2024. szeptember 30. hétfő Jeromos
A Moderna amerikai biotechnológiai cég koronavírus elleni vakcinája beadás előtt a veszprémi Életöröm Idősotthonban 2021. január 16-án. Országszerte oltanak a 100 főnél nagyobb idősotthonokban a koronavírus ellen a hétvégén, 34 helyszínen 3400 embernek adják be a Moderna vakcináját.
Nyitókép: MTI/Vasvári Tamás

Már idén is több oltást szállít a Moderna

Ezért nem csak az USA-ban, hanem Európában is fejleszt.

A Moderna bejelentette, hogy jövőre 3 milliárd koronavírus elleni vakcinát gyárt le, ennek érdekében felturbózza az amerikai és európai gyártókapacitásokat is – írta a Bloomberg híre alapján a Portfolio.

A norwoodi telephelyének kapacitását 50%-kal tervezi megemelni, ez a gyártóegység látja el a legtöbb Moderna-vakcinával az USA-t. A befektetéseknek köszönhetően A Lonza Csoport is meg tudja majd duplázni kapacitásait, amely Svájcban gyártja a főként Amerikán kívüli piacokra szállított vakcinákat. A tervek szerint a Spanyolországban működő gyár, a Laboratorios Farmaceuticos Rovi is több mint duplájára tudja majd növelni gyártását.

A fejlesztések 2021 végére, 2022 elejére zárulhatnak le. A gyártóhelyek jövőbeni kapacitása függ attól is, hogy milyen arányban kell a jelenlegi, magasabb dózisú vakcinákat gyártani és mekkora részt tesznek majd ki a gyermeke számára is beadható vakcinák, illetve az emlékeztető oltások gyártása (utóbbiak vélhetően alacsonyabb dózist tartalmaznak majd).

Mindemellett megemelték az idei gyártási minimumot 800 millió dózisra a korábbi 700 millióról. A 2021-es maximum továbbra is 1 milliárd dózis.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.30. hétfő, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke
Óriási energetikai pályázat indul ősszel: itt a kormány új terve

Óriási energetikai pályázat indul ősszel: itt a kormány új terve

A közelmúltban társadalmi egyeztetésre került egy új rendelettervezet, amely jelentős változásokat hozhat a távhőrendszerek működésében Magyarországon. A rendelet célja a megújuló energiaforrások, mint a geotermia és a biomassza, nagyobb arányú bevonása a távhőtermelésbe, csökkentve ezzel a földgázfüggőséget és a költségeket. Az állami és önkormányzati intézményeket érintő hődíjak csökkentése mellett a távhőszolgáltatók nyereségrátájának növelése is szerepel az Energiaügyi Minisztérium terveiben, amely hozzájárulhat az új beruházások megvalósulásának elősegítéséhez – nyilatkozta Steiner Attila energetikáért és klímapolitikáért felelős államtitkár a távhőrendszereket érintő változtatásokról a Portfolio-nak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×